Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A két alsó bölcsességfogam...

A két alsó bölcsességfogam vízszintesen áll. Muszáj őket kihúzatni most, vagy várhatok vele pár évet amíg nagyobb leszek? 14/L

Figyelt kérdés

2012. febr. 26. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Orvos mit mond? nekem 17 évesen szedték ki emiatt, de akkor nem volt jobb érzés... :D
2012. febr. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
jobb ha kihúzatod, amíg össze nem nyomja a többi fogadat.
2012. febr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 vespana válasza:
100%
Igen, ki kell húzatni mert összenyomja a fogaidat és be is gyullad mivel vízszintesen nő tovább. A beavatkozás kicsit kellemetlen de nekem mind a négy bölcsesség fogam vízszintesen nőtt. Ne aggódj hamar kihúzzák , pontosabban kiműtik a szájsebészeten.Ha már tudod biztosan csináltak panoráma röntgent hisz másképp nem látszanak a pontos helye. A röntgen képet tartsd meg szükség lesz rá a fogak kivételénél. A fontos nyugodtan kérj annyi lidokaint amennyit csak akarsz , nekem azt mondták nem spórólnak a lidokainnal ha a beavatkozás közben kicsit is fáj azonnal szóljak és annyi adag lidokaint adnak amennyit kérek hogy ne érezzek. Viszont mivel szájsebészeti eljárás és nyílt seb lesz majd a szádban antibiotikumot fognak felírni utána ha nem írnak fel automatikusan mindenképp kérni kell mert a gyulladást és felülfertőzést csak az húzza le. Kb. 5 nap utána a gyógyulás. Nem vészes hidd el. Csak nagy levegő és már kinn is van :)
2012. febr. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ez van, de nálam csak 26 évesen derült ez ki röntgen után. Nekem ki se nőtt, vízszintesen fekszik az ínyem alatt. Nekem ki fogják műteni, ezt javasolta a szájsebész, mert torzíthatja az állkapocsívet.
2012. febr. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) azt viszont elfelejtettem írni, hogy van fogszabim, azt viszont meg kell várni,hogy lekerüljön, nem? (még 1,5-2 év)
2012. febr. 26. 17:42
 6/8 anonim válasza:
Szervusz! Nekem két hete barkácsolták ki a két alsó bölcsességfogamat, ugyanis tolták előre a többit és a fél arcom be volt már gyulladva. Féltem a "műtét" előtt, sajnos elolvastam pár élménybeszámolót a gyakorikérdésekről, bár ne tettem volna. Feleslegesen riogatnak hülyeségekkel. A véleményem: szedesd ki őket, mert így nem ér semmit a fogszabályozás... Maga a műtét nem egy nagy valami, előtte egy órával már kapsz boldogságpirulát (valami nyugtatót), az ellazít. A tényleges beavatkozást megelőzően pedig annyi érzéstelenítőt kapsz, hogy még a múltad sem fog fájni! :) Az egészben a legrosszabb az unalom a kórházban, mivel nem egyszerre, hanem egymást követő napokon csinálják meg a két fogat, majd bent is kell feküdnöd pár napot, így vigyél magaddal könyvet, újságot. Jegeld rendesen majd az arcodat, akkor nem fog annyira bedagadni. Ne aggódj, tényleg nem egy nagy műtét. Egy tanács: kérd meg az orvost, hogy majd adja oda a kihúzott fogakat, szeretnéd elrakni emlékbe. :) Majd írd meg, hogyan is döntöttél és hogy sikerült a műtét, ha végül azt választottad!
2012. márc. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minnél előbb szedesd ki, mert becsontosodik. Nekem 28 évesen hùztàk ki, akkor màr az âllkapcsomhoz csontosodott. Csak azt nem értem, hogy a fenébe kaphattâl fogszabit? Panorâmaröntgen előzi meg a fogszabàlyzàst. Pont ezért, hogy ne csinâljanak több kârt a megbùvò bölcsességfogak miatt.
2012. ápr. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
lehet,hogy már senki sem olvassa, de azért leírom. Rosszul írtam az egyik válaszomat,mert a kihúzandó fogak alul vannak, fogszabályzóm pedig felül. Azt hamarosan leveszik, kb. hat hét. :D MA voltam kontrollon ,ahol csinltak egy panoráma röntgent megint, hogy megnézzék a gyökereket stb. És látták ,hogy a két bölcsességfognak amit ki kell húzni, még nincs gyökere így elméletileg könnyebb lesz kihúzni.( vagyis kiműteni mert még az ín alatt van) na hát ezek az új fejlemények. már azt is eldöntöttük,hogy nyáron csináltatom és magánorvosnál. ő nagyon ügyes,volt már vele többször is dolgom. :/
2013. jan. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!