Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lehet a probléma a fogammal...

Mi lehet a probléma a fogammal? Senki sem tud semmit.

Figyelt kérdés

A bal felső rágófogam kb. 3-4 éve van tömve. Ha valami keményebb ételdarabra harapok rá a tömött fogammal, akkor iszonyatosan fáj, de ez a fájdalom kb. 1-2 másodpercig tart, sőt nem mindig és nem mindenhol, a tömés csak egy bizonyos pontján, szóval van olyan, hogy rendesen rágok azzal a fogammal keményebb ételeket is, és nincs semmi, inkább egy apróbb, keményebb anyagoknál van ez, ami tényleg csak akkor fáj, ha a fog egy bizonyos pontján érintkezik erősen a fogammal. De ez csak féléve ilyen, azelőtt is volt, csak lényegesen gyengébb fájdalommal.

Voltam több fogorvosnál, az egyik nem tudott vele mit kezdeni.

Két hete voltam egy másiknál, ő kifúrta, azt mondta semmi baja nincs a fognak, ad egy ideiglenes tömést.

Most megint voltam az ideiglenes töméssel is ugyanez volt, most azt akarta, hogy akkor gyökér kezeli, de eléggé megijedtem, is inkább mondtam, hogy tegyen vissza egy állandót, és vissza is tette.


Most mit tehetnék? A fogam nem fáj, csak kissé érzékeny, és néha egy keményebb anyagra ha ráharapok erőteljesebben és az anyag tényleg a két fogam között úgy helyezkedik el, akkor erőteljes a fájdalom.

Megúszhatom a gyökérkezelést, vagy majd menjek vissza vele?


2012. febr. 27. 17:15
 1/4 tetris ***** válasza:

Ez attól függ, hogy téged mennyire zavar. Ha ez a fog funkcionálisan nem tudja betölteni a szerepét, akkor indokolt lehet, hogy megcsináltasd a gyökérkezelést. De tudnod kell, hogy egy gyökérkezelt fog tulajdonképpen egy halott csontdarab, nincs benne élet már. Vagyis sokkal könnyebben letörik, eltörik, mint egy élő fog, ami még bizonyos mértékig rugalmas.

Szerintem, ha nem túlságosan zavaró az a néha jelentkező fájdalom, akkor inkább ne bolygasd, ha nem muszáj, akkor ne gyökérkezeltessed.

(nem vagyok fogorvos)

2012. febr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Röntgenezés nem történt, érdemes lenne elmenni, hogy megröntgenezzék? Nem is tudom, hogy ez miért maradt ki.

2012. febr. 27. 18:57
 3/4 tetris ***** válasza:
Igen, feltétlenül érdemes lenne. Az úgyse fáj, aztán hátha kiderül valami, hogy mi okozza a tüneteket!
2012. febr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp meg kéne röntgenezni pedig, csak ebből lehet kideríteni, mennyire mély a tömés. Ha nem csökken a fájdalom, sőt erősödik és magától is jelentkezik (nem csak ingerekre) akkor gyökérkezelni fogják. De nem kell tőle félned, ha jól beérzéstelenítik, semmit nem fogsz belőle érezni. Nem rosszabb mint egy sima tömés, csak hosszadalmasabb. Én kifejezetten untam, meg arra gondoltam közben, hogy haladjon már a doki, mert lekésem az Így jártam anyátokkal-t:DDD Szóval tényleg nem fáj, hidd el!
2012. febr. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!