Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nő a bölcsesség fogam?

Nő a bölcsesség fogam?

Figyelt kérdés
14 éves leszek máj 1-én és hátul mindkét oldalon van egy pukli nem fehér csak kiáll és az egyik oldalon fáj miért? kezd nőni?
2012. márc. 26. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha tényleg fáj akkor igen.Egyik haveromnak is nemrég nőtt ki a bölcsességfoga és mesélte,hogy neki kegyetlenül fájt pedig 15 éves volt akkor.
2012. márc. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az még nem a bölcsességfog, hanem a harmadik nagyőrlőd. Maradandó fogazatban 2 kisőrlő és 4 nagyőrlő van (a 4. nagyőrlő a bölcsességfog).

[link]

2012. márc. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

(2. vagyok)

Amúgy a böcsesség fog csak 18 éves kor után jelenik meg, de sok esetben évekkel/évtizedekkel később vagy soha nem nől ki. Sajnos nagyon sokszor már csíraként vagy félig kinőtt állapotban szájsebészeti kezelésre szorul, ezért a nevével ellentétben nem túl örömteli jelenség.

2012. márc. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hú bocsánat rosszul mondam: szóval maradandó fogazatban egy oldalon van 2 kisőrlő és 3 nagyőrlő. Ami most bújt elő nálad az a 2. nagyőrlő. Bocsi - elszámoltam magam :/
2012. márc. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi
2012. márc. 27. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!