Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek micsinal a fogorvos?

Szerintetek micsinal a fogorvos?

Figyelt kérdés
Van egy lyukas fogam,de abbol mar letort egy jo nagy darab,szerintetek aval micsinal a fogorvos? meg betudja tomni,vagy kihuzza?

2012. ápr. 1. 13:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha a lyuk nem túl mély, és nem érte el az ideget, akkor még töméssel fel tudja építeni, de ha már olyan mély, hogy nem lehet betömni, gyökérkezeli.
2012. ápr. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
ha csak kis darab tört ki, akkor UV-fényre kötő anyagból "felépíti" a letört részt. Ennyit tud tenni, a kritikán aluli helyesírásodat nem tudja "gyógyítani".
2012. ápr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A fogorvos remélhetőleg tudja, hogy MIT CSINÁL és BE TUDJA tömni a fogad, AZZAL viszont nem tud mit kezdeni, hogy nem nagyon beszélsz magyarul.
2012. ápr. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nekem is hasonló a helyzet, gyökérkezelte, gyökértömte, és betömre. de lelkemre kötötte, hogy amint lesz pénzem, korona, mert a gyökérkezelt fogak olyan könnyen letörnek, hogy azt már csak húzni lehet.
2012. ápr. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
a gyokerkezeles fajdalmas?
2012. ápr. 1. 14:00
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem fájdalmas, érzéstelenítés alatt csinálják.Ha minden rendben van, utána sem fog fájni.
2012. ápr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nem, egyáltalán nem fájdalmas. énis féltem tőle, és azthittem összeomlik az életem.. közben közölte, hogy kész :)) annyi volt kényelmetlen, hogy 2 tűvel a fogamban kellett ücsörögni a röntgenben, de azt sem éreztem volna,hogy tű, ha nem mondják. és ez sztk volt, tehát még csak nem is mézesmázos ellátás. így sem éreztem, ne félj. csak sajnos előbb vagy utóbb korona kell a göykérkezelt fogakra - ami ugyanolyan szép, vagy talán szebb is, mint egy igazi fog - hogy megvédje a letöréstől. tudod a gyökérkezelt fogak egy idő után kiszáradnak, picit összemennek, és kipotyog a tömés. utána, hogy újra be lehessen tömni, újra fúrni kell. és ha nagy lyuk volt eddig is, akkor az már nem lehetséges. ezért kell korona.
2012. ápr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
es a gyokerkezeles sem segit akkor mar csak a huzas lehetseges?
2012. ápr. 1. 14:15
 9/13 anonim ***** válasza:
igen, de az nagyon ritka, elhiheted!
2012. ápr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
mert ez a lyukas fogam nem faj,csak azert megyek fogorvoshoz,hogy na ne legyen lyukas.
2012. ápr. 1. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!