Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog eltávolításnál...

Bölcsességfog eltávolításnál a sima húzás vagy a műtét (és következményei) a rosszabbak, fájdalmasabbak?

Figyelt kérdés
bölcsességfog
2012. ápr. 11. 18:38
 1/8 anonim válasza:
Ez egyénenként változó. Leírom a saját esetem. Életem első komolyabb orvosi beavatkozása a bölcsességfog eltávolítása volt, azelőtt, semmi ilyesmiben nem volt részem. Mind a 4-et ki kellett húzni. Két lépésben történt. Első alkalommal a jobb oldaliakat. A felső sima húzással kijött, az alsót több részben kellett kiműteni. Miután ez megvolt, ilyen damilszerű szállal összevarrták a helyét. Ugyan ez volt a másik oldallal is, kb. 1 hónappal később. Előtte természetesen kaptam érzéstelenítő injekciót, amitől annyira elzsibbadt az arcom, h a műtét alatt semmit nem éreztem. A fájdalmas rész akkor kezdődött, amikor kezdett kimenni az érzéstelenítő hatása (kb. 2-3 óra múlva). Aznap éjjel nem nagyon tudtam aludni, egy hétig Cataflam-ot szedtem, az első napokban csak joghurtot és levest tudtam enni, vmint folyadékot inni, mert nem tudtam és féltem is túlságosan kinyitni a számat. Kb. 4-5 nappal később szinte egyik óráról a másikra nem éreztem szinte semmi fájdalmat. Ami még egy kicsit zavaró volt, hogy a damilos szál eléggé irritálta a szájüregemet és a nyelvemet is. A varratokat egy hét múlva szedték ki. A műtétet követően egy hétig nem ajánlatos hajat mosni, lehajolni,emelni, h ne szakadjon fel a seb. Valamint 1 hónapig nem szabad megterhelő sportot végezni, futni, stb. Remélem a fontosabb dolgokat leírtam és tudtam segíteni. :)
2012. ápr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Néhány napig nem szabad tejtermékeket fogyasztani, öblögetni, szívószállal inni, orrot fújni (felsőknél)...
2012. ápr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Jövőhéten megyek a felsőt húzatni és később az alsót műtetni. Csak kiváncsi vagyok melyik lesz rosszabb:)
2012. ápr. 12. 17:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Sok sikert kitartást ! :)

Szoritok neked a látatlanból is! :)


Nos az én esetem a következő jobb felső és bal felső 8 as az az bölcsi fog félig kint volt szentkirályi utcába csinálták a 8. kerbe.


El mentem kihuzatni az nagyon jó volt érzéstelenítő vésővel letolta az ínyt és kihuzzta 2 napig fájt nem varták össze nagyon jó is volt minden! :)


A balalsó és jobb alsó bölcsifog kegyetlen a mai napig van egy bölcsifogam bal alsó 8 as az az ínny alatt van még mindig nem fáj addig nem megyek vele el.


A jobb alsó bölcsifog az kemény volt gyerekek én sírtam és akkor voltam vagy 22 éves és fiúból vagyok . :)


nagy adag érzéstelenítő utána az ínnyemet felvágta szikével nyál szívó minden stb.. csontfúróval le furt de vagy 10-15 percig azt hittem ott halok meg, utána kihuzzta a fogam ez az ínny alatt volt, utána ahogy fentebb írták összevarták nekem is fekete damillal és 2 hétig fájt az egész foghelyem anni inni alig tudtam cataflám és jó háziórvosomnak köszönhetően kértem lidocaint is nagyon hasznos volt jobb mint sorozatban a sok fájdalomcsillapitó! :)


Viszont engem az elején figyelmeztettek hogy lehet mellékhatás nem mindenki mondja el én el mondom nektek!


Hogy maradandó emlékel lett ebből.. a nyelvem jobb oldala kicsit zsibbad van amikor jobban van amikor kevésbé van amikor eltünik egy kis időre lehet vele élni tehát én arra készültem fel hogy az egész állam zsibbadni fog mert ezt mondták..


Sajnos a csontfuró eltalált egy ideget és azóta kicsit zsibban olyan érzés van mint ha egy ici pici lidokainnal le lenne fujva a nyelvem jobb oldala !


De nem vészes lehet vele élni csak erre készülj fel te is hogy ez a komplikáció beállhat.


Az a sz@r dolog akinek fekve vana bölcsességfoga szerencsére nekem állóhelyzetve van az összes! :)


Remélem tudtam segíteni és nem akartam el venni vele senki kedvét, nekem jó volt menrt munkám megszünése elött mentem el 1 hónap betegállományba sikerült elmennem vele! :)

2012. ápr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Nekem 2 hete húzták a jobb fölsőt, ami ki volt nőve. Kb 1-2 napig fájt egy kicsit, de egy pár szem advil segített rajta.

Viszont most pénteken műtötték ki a bal felsőmet, ami egyáltalán nem volt kinőve, a fájdalom az nem aggaszt, mert a cataflam nagyon jó rá, de még mindig alig tudom kinyitni a szemem, annyira bedagadt. Iszonyú. Ez normális?

2012. ápr. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát a fej bedagadása normális,azt olvastam. (Nekem is lesz műtétem a későbbiekben és próbálok rá felkészülni:) ) Nekem holnap húzzák a felsőt..:S
2012. ápr. 16. 18:32
 7/8 A kérdező kommentje:
Túl vagyok a jobb felső kihúzásán...:)Majd meglátjuk milyen lesz holnap.
2012. ápr. 17. 19:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem az alsó kettőt műtötték ki, elég rossz érzés volt, de ami utána volt 2 napig, az még annál is rosszabb volt :SS
2012. máj. 15. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!