Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzás (? ). Több...

Fogszabályzás (? ). Több kérdés lent.

Figyelt kérdés

Decemberben voltam fogszabályzáson.Még csak megnézték a fogaimat és azt mondták, hogy ki kell majd húzni 2 felső 4-es fogamat.Ez még nem is akkora baj, de fél éves volt a várólista..VÉGRE megküldték a papírt, hogy 2 hét múlva vissza kell mennem.Első alkalommal kértek röntgent az már megvan.Most másodszorra mit fognak csinálni? mintavétel?& foghúzás? Mintavétel után, hány napot/hetet kell várni, hogy feltegyék a fogyszabályzót?

Nagyon félek, hogy kihúzzák a fogaimat és ismét bejelentik, hogy hónapokig kell várnom addig pedig mászkálhatok hézagokkal a fogamban ami nekem teljesen meglátszik, ha nevetek..SEgítsetek! Előre is köszi!



2012. máj. 8. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyanezt végigcsináltam én is anno.

Kihúzták 4 egészséges fogam, de ez elengedhetetlen volt ahhoz, hogy később a szabályozott fogsorom elférjen a számban, ahogy helyükre húzzák a fogakat.

Ne azzal törődj, hogy most egy pár hétig hogy fogsz nevetni, hanem hogy egész elkövetkező ÉLETEDBEN!!! Ha most nem csináltatod meg, később bánni fogod, illetve a torlódott fogak kihullanak kb. 30-35 éves korodra.

Ha kihúzták a fogakat, kell egy pár nap, míg begyógyul a helye, de nem vészes. Ha minden oké, mintát vesznek, majd megcsinálják gipszből, erre mérik rá, milyen gyűrűk kellenek majd a hátsó őrlőkre, amik tartják a fogszabályozót.

Miután kihúzattad a fogakat, nem kell sokat várni és már fel is kerül a fogszabályozó, a keresztben futó dróttól pedig nem fog feltűnni a foghiány, ami nagyon hamar összehúzódik, szépen kiegyenesednek a fogak...heteken belül látni fogod, megérte!

Szóval vágj bele és szép mosolyt neked :-)

2012. máj. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is megvolt a két négyes húzás felül,először rohadtul utáltam,de pár hónap alatt tényleg eltűnik a foghiány.
2012. máj. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget:)
2012. máj. 12. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!