Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most mit csinaljak? Valakinek...

Duffyyd kérdése:

Most mit csinaljak? Valakinek valami tapasztalat stb? Lesz ezekbol a fogakbol amiknek amugy semmi bajuk nem volt szinte normalis fogak, amik nem fognak fajni?

Figyelt kérdés
2 honapja elmentem a suli fogaszatunkra mert voltak/vannak lyukas fogaim, ez is csak a brtnom uncolasa miatt tortent. Amugy en nagyon felek a fogdokiktol es gondoltam na itt az ido lekuzdeni es elmenni ha nincs vmi rendben. El is mentem, be is tomte 2 fogamat a jobb also 6,7-est. Ezzel meg nem lenne semmi problema.3 hetig nagyon erzekeny volt a fogam minden hidegre harapasra nem tudtam enni, rakenyszerultem h a bal fogaimmal egyek amik szinten lyukasak. Ekozben jartam nala 2x is es vmi szar kremet ajanlgatott 5ezer ft. Az erzekenyseg ellen, amit en megis vettem es hasznaltam de semmi nem segitett. Visszamentem 3 het utan h vmi nincs rendben, erre kiszedte a tomest es ideiglenes "24" orasat rakott bele amit masnap ki kell venni. Vissza is mentem de nem vette ki ugyanis kitalata h. rontgent kene csinalni amit ott csinalt is de vmi nem lett jo ugh elkuldott penzes rontgenre. Mindekozben kitalalta h a bolcsessegfogam no es ezert erzekeny (15 eves vagyok mellesleg). El mentem rontgenre vissza vittem neki es azt mondta o nem latja h be lenne gyuladva a 6os v. a 7es. Kovetkezo reakcioja az volt h menjek a szajsebeszetre kioperaltatni a bolcs. Fogam 15 evesen ami persze kint sincs. Es itt teljesen elegem lett. Aztan kb 1 hetig szenvedtem mert nott a bolcs. Fogam, es fel volt duzzadva az inyem. Nagyon rosszul ereztem magam es szomoru voltam, h.1 hulye kis lyuk miatt milyen problemaim lettek. Aztan elmentunk a Szentk. Utcaba a fogaszatra (jo nagy szar) a no nagyon paraszt volt velunk es az is lekuldott a sebeszetre egy venemberhez aki ezutan majdnem kidobott h o hozza ne jojunk mert ameddig nincs minden fogam megcsinalva addig nem operal, ja es mellesleg 3 honapra tudott idop. Adni. Jo nem? Annyival elintezte h antibiotikum aztan CSA! Egyre jobban kezdtem kiakadni h senki nem akar segiteni. Hogy lehetnek ilyenek, ezek minek mennek orvosnak? De meg nincs vege. Utana ismerosok ajanlottak nekunk 1 magan orvost aki hetvegen ugyeleten rendelt a SzentK. Utcaban amugy neki maganrendeloje is van. Es eloszor oda mentunk amugy vmi torok orvos es allitolag jo orvos. Azt hittem ez a latogatas nem lesz fajdalmas de tevedtem. Azt mondta gyokerkezelni kell a 6ost mert h az az erzekeny. Ennek a 1 reszet meg is tette az ugyeleten, ja es a bolcsesseg fogamat korbe metszette ott a szekben h. ki tudjon majd bujni mert h. O szerinte nem kell kihuzni mert h kisincs nove.1reszt. Aztan ezeken mind tulestem azt hittem meghalok, es otthon meg jottek a fajdalmak. Gyogyszerek stb. utana 2 napra ra mar a magan rendelojeben voltam ahol elvegezte a gyokerkezeles 2odik reszet. Hat eskuszom h nagyon elegem van de komolyan. Ez iszonyatos huuuhh. Es majd jovoheten kell mennem h gyoker tomest csinaljon. Nem merek mar elmenni se. Az anyagiakrol nem is beszelve, erre az elozokre 15ezerft. Ot elkert a hetvegi ugyelettel egyutt gondolom en. Es jovoheten ujabb tiz ezer ft. Es meg kitudja mennyi. Amugy tenyleg rendes orvos ugh remelem h megcsinalja nekem jol. Na figyeljetek koszonom h elolvastatok, jo kis regeny. De ez mind az igazsag. ES MOST KERDEZEM EN : MIERT KELLETT TONKRETENNI A FOGAMAT A RETKES ISKOLA ORVOSNAK, SZETFURTA AZT A KIS LYUKAT ES JOL MEGCSINALTA NEKEM A PROBLEMAKAT. A RAADAS AZ H. MOST IS FAJ A BOLCS. FOGAM. PEDIG MAR VAN HELYE, DE MEGSE ARRA FELE NO. (amugy csinaltattam ugyncsak a sajat penzemen panorama rontgent is haromezer otszaz fortinter) igaz mennyire olcso jatek? A legszornyubb h. jun1 Spanyolorszagba utazom mert taborunk lesz. Kevesebb mint 1 honapom van arra h rende hozzam a fogam es magam (sehol sem tartok) es oszinten felek h. ennek sohasem lesz vege. Es szomoru is vagyok h miert kellett/kell ennyit szenvednem . Legyszi ha van vmi hozza fuzni valotok legyszi irjatok le, velemenyeket stb. Koszonom szepen, es koszi ha elolvastatok! Joejt nektek! Es oszinten kivanom h ne legyen problema a fogaitokkal, es ha lesz akkor ne ilyen szar orvosokat vegyetek celba mint (iskola, orszagos stb) mert ezeknek nem fizetsz es leszarnak. Kesz! Ez magyarorszag. Meg 1x koszi Ui: a helyesirasi hibakert pedig elnezest siettem es nincsen ekezetem.

2012. máj. 9. 01:31
 1/5 anonim ***** válasza:
A fogadon a Lyuk valószínű, hogy mély lehetett, és közel kellett fúrni az ideg kamrához. Begyulladhatott az ideg, azért kellett gyökér kezelni. Ne aggódj, ha az az orvos rendesen kitisztítja a gyökér csatornáidat, és normális gyökér tömést rak bele, azzal a fogaddal már nem lesz több problémád. A bölcsesség fogadhoz meg annyit fűznék, hogy ki lehet azt venni úgy is, ha nem nőtt ki, de van egy másik megoldás is, ha az íny és a fogad közé Chlumsky-s csíkot tesz az orvos, az lehúzza a gyulladást. A Rtg felvétel rögtön nem mutatja ki, hogy be van e gyulladva a fogad, az 2 hét késéssel működik. Ezt minden orvos tudja.
2012. máj. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Okee, koszonom szepen !! :)) Megprobalok nem aggodni ha vegulis ezt a sok mindent kibirtam akkor mar csak nem lehet akkora baj. Remelem hamarosan tul leszek rajta. Koszi ! :)
2012. máj. 9. 11:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Tavaly én is keresztül mentem egy gyökérkezeléses tortúrán 2 hónapon keresztül,mégis húzni kelett.:( Rá két hónapra újjabb gyökérkezelés kelett,de az a fog szerencsére megmenekült,mivel időben ki lett szűrve.De a végére már nekem is tele volt a hócipőm.
2012. máj. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát, éppen a gyerekfogászaton kéne, h a legprecízebb munkát végezzék, szerencsétlen gyerek fizetni se tud érte, miért rajtuk élik ki a fogorvosok a kísérletezős hajlamaikat? mert ők védtelenek, valószínű így van. Nekem is röhej mit műveltek anno iskolafogászaton, le se merem írni. És az a vicc, nekünk még kötelező volt (tán most is az) elmenni és megengedni a dokinak h azt csináljon amit akar, ez kiszolgáltatottság. legalábbis nekem akkor senki nem mondta h nem így van. lehet akkor csak félelemből, de nem engedtem volna, hogy dolgozzon rajtam, de jobban is jártam volna.

ok, biztos van kivétel és nem mindenhol ilyenek.

Ennyi hirtelen a hozzáfűzni valóm. Sajnálom, ahogy jártál eddig és remélem, most rendben meg fogják csinálni.

2012. máj. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jajj ne is mondd, ezek az suli fogaszatok iszonyatosak , mondjuk szerintem az egeszet a rontgennel kellett volna kezdeni, es nem teljesen szetfurni a fogam... :/ tenyleg igaz h sokkal szivesebben dolgozik mindenki ha penzt kap erte mert amugy meg leszarnak ... :S nem tudooom...de ha orvos lennek es esetleg nem magan akkor is torodnek a betegeimmel es nem csesznem el a fogaikat..azert ennyi legyen mar mindenkiben ! Nem is ertem h az ilyenek hogyan kaphatnak doktoratust... :( Amugy koszonom szepen a valaszoloknak !! :))
2012. máj. 12. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!