Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó felrakása után...

Fogszabályzó felrakása után mit lehet enni?

Figyelt kérdés
Ma reggel rakták fel a fogszabályzómat, és nem tudom mit ehetek most. Ötletek?
2012. máj. 10. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:

szia

igazából mindent de óvatosan és ami puha csak azt.

én amikor felrakták leginkább 1 hétig krumplipürét ettem mert mást nem mertem, igaz egyszer le is jött a fogszabályzó igaz nem akkor hanem 1 évvel később, és a kenyér szélét sem mertem enni csak a belsejét de mostmár megeszem a szélét is és nincs semmi vele.

azt javaslom hogy 1-2 napig egyél krupmlipürét utána amit akarsz de arra vigyázz hogy túl kemény ételt ne egyél,

2012. máj. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pépeset.
2012. máj. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tejbegrízt :D

Csak egy példa ..

2012. máj. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igazából bármit ehetsz, amit tudsz. Mikor nekem feltették (és minden egyes húzás után) úgy fájtak a fogaim a szorítástól, h nem tudtam rágni, szóval ha akartam volna, sem tudtam volna nagyon szilárd táplálékot magamhoz venni. Így kicsi kockákra vágott kenyérbelet ettem kis darab párizsikkal, pürésített/ lágy dolgokat: lereszelt alma, krupmlipüré- ahogy az előző is írta, joghurt, teába áztatott keksz, tejbegríz/rizs, zabkása stb.

De mondom, ha nem fáj, igazából akármit ehetsz. Nekem mondták, h ne rágózzak, 3 év alatt sosem volt belőle gond.

2012. máj. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Eszembe jutottak még: krémlevesek, húsleves leve + a benne főtt sárgarépa, krumpli villával összenyomva, egynemű (nem darabos) főzelékek
2012. máj. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
amit akarsz :d csa almát, meg amiket harapni kell, azonakt óvatosan ;)
2012. máj. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
fagyi ;D főzelékek, pudingok, joghurtok, levesek igazából sok ilyen étel van, tejbegríz, tejberizs stb. És amúgy is csak pár nap ;)
2012. máj. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!