Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Léci meséljétek el az elejétől...

Léci meséljétek el az elejétől a végéig (szórol-szóra) hogy hogyan teszik fel a fogszabályzót!?

Figyelt kérdés

2012. máj. 14. 17:59
 1/5 anonim válasza:
Nekem ma tették, szóval elmesélem. Először belerak két ilyen kis valamit a szádba, hogy ne tudd bezárni, és hogy az ajkaid ki legyenek támasztva. Utána polírozza a fogakat, amitől fehérebbek lesznek, ez egyáltalán nem fáj. Utána pedig egyesével felragasztja azokat a kis négyzeteket a fogra, majd valahogy rárakja azt a drótot is, és kész. Semmi nem fáj, körülbelül 3/4 óra mire elkészül. Nem vagyok valami szakértő a témában, szóval nem tudom minek mi a neve. :)
2012. máj. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
nekem pénteken fogják 1,5 év után levenni :) már nem emlékszek pontosan, hogy tették fel, de az előttem lévő kb leírta a legfontosabbakat. nekem az kicsit fájt amikor "kifeszítették" azzal az izével a szám, mert törte a ínyem. amúgy semmi komoly az is pár percig fáj csak :)
2012. máj. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kifeszítős cucc előtt nyálazd be a szád, nehogy szétfeszítse, és nagyon fájjon. Amúgy az első válaszoló amit írt tökéletes, csak hozzáteszem: beleraknak nyálszívót a szádba, meg valami kis papírtekercset, vagy mit az ínyedhez, hogy legyen hely az arcod belső fele, és a fogad között, kicsit kellemetlen, de nem vészes, egyszer túlélhető, és nem fáj semmi benne... Amúgy amikor felteszik, csak odarakosgatja, és vmi lila fénnyel világít rá, aztán, ha fent van az összes tappancs belerakja a drótot, az elsőre semmilyen érzés, később fáj 1-2 napig, de hamar megszokod, később az állításokat se fogod érezni már annyira.
2012. máj. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kitömik tamponnal a szádat, hogy ne felfogja a nyálat. Aztán valami fültisztító pálcika szerűvel felvisznek egy folyadékot a fogaidra, hogy jobban tapadjon a ragasztó. Az asszisztens szépen adogatja a négyzet alakú brettereket, amit a fogorvos kb fél percig rányom a fogadra, miközben uv fénnyel világítják. (hasonlóan, mint a műkörmösnél) Nekem az első kezelés ezzel véget ért, azt mondták, hogy a ragasztónak száradnia kell, a hosszú, összekötő drótot csak később tették fel.

Ebben az esetben vegyél a dm-ben fogszabályozó viaszt, mert a berekettek, (amíg nincs az ív, és a gumi, amivel rögzítik) eléggé szúrják a szádat belülről.

2012. máj. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Elsőként betesznek a szádba egy tágító szerű cuccot, h ne tudd összezárni a szádat, utána letisztítják a fogaidat, majd rávisznek egy kicsit savanykás kenetet, amit rajtahagynak pár percig, majd ezt lemossák, és utána jön az, hogy egyenként felteszik a breketteket (azok a pici négyzetek), amikor ezzel végeztek behelyezik az ívet.


Nekem tavaly vették le az állandót. Szerintem nagyon jó dolog a fogszabályzó, legalábbis az én fogaimat nagyon szépen rendbe hozta.

Ha van még valami egyéb kérdés, írj privit, szívesen válaszolok. :))

2012. máj. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!