Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Jártál már úgy, hogy az...

Jártál már úgy, hogy az sztk-s fogorvos szétbarmolta a fogad, és az ő hibájából vesztetted el?

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 07:16
1 2
 1/12 anonim válasza:
nem
2012. máj. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

majdnem...SZTK-ban közölte a "fogorvos", hogy ki kell húzni az összes bölcsességfogam mert nem tudnak kijönni és azért fáj az ínyem...

elmentem egy fizetős orvoshoz aki ledöbbent azon amit az SZTK-s mondott,mert már áttörtek a fogak és amiatt fájt..azóta se húzták ki, nem is fáj...

jah, és azóta nem megyek az SZTK-s fogászatra:DD

2012. máj. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
én csak fogkő leszedésre megyek, ahhoz meg felesleges magánhoz menni, és még meg van az összes fogam, és mindegyik kiváló egészségnek örvend.
2012. máj. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyszer voltam sztk-ban, az volt az utolsó is egyben. Volt egy fogam, vmelyik felső nagyörlő, ami szó szerint félbe tört. Az egyik fele totál kiesett, a másik fele csak belülről. Szal maradt egy fél fogam, annak is csak a külseje volt meg. Elmentem sztk-ba, azt mondta a doki h összetöri a maradékot is, utána kivési stb.

Pasi létemre ezektől a szavaktól már az ájulás kerülgetett, úgyhogy inkább leléptem. Elmentem egy privát dokihoz, érdekes módon 1. alkalommal gyökérkezelte, 2. alkalommal felépítette a fogamat. Most is olyan mint újkorában, pedig már 4 éve volt ez a dolog.

2012. máj. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
barátnőmnek fájt a foga és elment az sztk-ba ahol éppen családi válsággal küzdő doktornő akarta kezelni.Azt mondta neki ezt a fogat kifogja húzni mert másra most nincs türelme se energiája,barátnőm nem kérte természetesen.Másnap elment ugyanoda de egy másik dokihoz aki CSAK BETÖMTE A FOGAT!
2012. máj. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Bal felső őrlő fogat kellet kihúzni, nehezen ment, mert a gyökerei egymáshoz nőttek. Fájni nem fájt, mert nagy adag érzéstelenítőt kaptam. Otthon miután elmúlt a zsibbadás nyelvtapogatással vettem észre, hogy az előtte levő fogamat letörte amíg a fog húzásával kínlódott.

Persze ő egy szót sem szólt akkor róla nekem.:/

2012. máj. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy az ő hibájából e, de 2 fogamat gyökérkezelt egymás mellett, rá olyan 1,5-2 év múlva darabokban tört szét, majd ki kellett huzatnom mind a kettőt, persze húzás közben szétroppantak, alíg lehetett kihúzni, csak cafatokban. Utánna hajnalban arra keltem fel, hogy tiszta vér volt minden, a nyakam, a párna, a takaró széle, annyira szét lett nyírbálva az ínyem (ugyan az a doki). Most se vagyok benne teljeseb biztos, hogy kiszedett midnen darabkát. Úgyhogy 2 rágófogam is hiányzik egymás mellett 21 évesen, és pénzem nincs pótlásra. Közben gyökérkezelte az egyik metszőfogamat. Kicsit félek, hogy vele milessz. Pesig vigyázok a fogai,mra, szájvíz, reggel-este fogmosás. Sajnos nállunk ez genetika, de nemhiszem, hogy attól 21 évesen hiányozna kéne fogamnak. (eddig össz 4-et húztak. A másik kettőt azért, mert a bölcsesség fog szabályosan alatta jött)
2012. máj. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A rokonságom egy része, meg ismerősi köröm egy része magánfogorvoshoz jár, aki gyönyörűen szétbarmolta a fogaikat.:S Barátnőmet most kezelte másfél hónapig érzéstelenítő nélkül gyökérkezeléssel a fogorvos. Kiderült, hogy nem is kellett volna gyökér kezelni, hanem ki kellett volna húzni, mert teljesen szét volt rohadva már a fog és kiesett végül.(röntgent nem tudta a p*csa értelmezni, a barátnőmet kérdezte,hogy nem tudja-e mi az ott a felvételen :OO) Persze a pénzt volt pofája elkérni minden alkalommal, de megjárta, mert voltunk utána fogklinikán megmutatni másnak, hogy mit művelt és teljesen ledöbbentek, hogy mi volt ez.. Látszott, hogy totálisan szétcseszte az egész fogat meg a területet. Úgyhogy be lett jelentve és vissza fizette büntetéssel együtt barátnőmnek a pénzét.

Akkor a páromnak az egész családja megszenvedte egy magánorvos hozzá nem értését. Csak húzta, és húzta ki a fogakat, nem is létezett nála más, csak a húzás jó pénzért, azóta más a fogorvosuk, aki ért is a fogakhoz és tud kezelni.

Nagybátyámnak pedig sikerült egy ideget tönkretenni a szájában a fogorvosnak, amellett, hogy szétbarmolta a fogát, amit aztán még szájsebésznek is műtenie kellett, hogy helyre jöjjön.

Azóta szépen mindenki megy a körzeti fogorvoshoz (ingyenes nála minden fogmegtartó kezelés, tömés, gyökérkezelés, stb) és nincs baj.

2012. máj. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem jártam, mert nem engedtem, elment magánorvoshoz.

Viszont magánorvosnál is volt már, neki sem engedtem.

Tehát véleményem szerinte tök mindegy, hogy SZTK-s a doki vagy sem.

2012. máj. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
igen, pont így jártam. gyökérkezelt, persze érzéstelenítő nélkül (illetve leszarta hogy nem hat). egy életreszóló élmény volt. rá egy napra széthullott az egész pótlás amit berakott, pedig vigyáztam rá. azt a fogat öt évvel később egy magánorvos véste ki (már ami maradt belőle). szerencsére ez a doki megbízható, bár gyökérkezelést azóta se mertem csináltatni mégegyszer, vagy tömés vagy húzás... azóta van pár sajnos amit már gyökérkezelni kéne, valószínűleg altatásban csináltatom majd meg mivel azóta is retteget ha fogorvosnál vagyok, attól félek h elájulok vagy még rosszabb behugyozok a székben. sztk-ba soha ne menj, erre az egyre ne sajnáld a pénzt, hidd el tudom mit beszélek.
2012. máj. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!