Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csináljak a lyukas fogammal?

Mit csináljak a lyukas fogammal?

Figyelt kérdés
Nem fáj, csak zavaró, elég rejtett helyen van, az utolsó rágófogam oldalán. De mindig a nyelvemmel piszkálom. Nem fáj, nem is érzem, most vettem észre, hogy a nyelvemmel piszkáltam a fogaimat. Fogdoki kizárva.

2012. máj. 17. 11:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"Fogdoki kizárva" Miért?

Pedig az lenne a legegyszerűbb, te semmit nem tudsz vele csinálni.

2012. máj. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát, én a helyedben megkockáztatnám az orvost - már ha nem a pénz a kizáró ok -, mert az utolsó fogad jó lesz még később, ha egyben van, mert öregkori fogpótlásnál arra tudnak a legjobban rögzíteni műfogakat.
2012. máj. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha fogdoki kizárva, akkor egyszerű: semmit nem kell csinálnod! Fokozatosan egyre nagyobb lesz a lyuk, aztán majd letöredeznek darabok a fogadból, végül az egész letörik. Ezzel mondjuk még nem oldódik meg a probléma, mert a megmaradó gyökér okozhat galibát. Az egész folyamat közben lehetnek fogfájós napok.
2012. máj. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Menj el fogorvoshoz, most még egy töméssel elintézi. Később viszont ha így halogatod, letörhet és még az is lehet, hogy úgy kell majd kivési :S

Senki nem szeret fogorvoshoz járni, de néha muszáj.

2012. máj. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2012. máj. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát akkor fogdoki..:S Egy kb. 8mm-es repedés megy végig rajta, a gyökeret és a fogbelet nem érte még el. A körzeti orvosom egy szörnyeteg, annyit ért a fogápoláshoz, mint egy borász az atomfizikához.. Inkább kiadok 8000 Ft-ot egy normális fogorvosra és nem cseszetem vele el a fogaim. Az érzéstelenítő injekciótól tényleg nem fogom érezni,hogy bármit is csinál a fogammal?
2012. máj. 17. 11:21
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha csak fúrkálni kell, valószínűleg alig fogsz érezni bármit is. De a komolyabb beavatkozásokat is elég jól el lehet érzésteleníteni.
2012. máj. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha érzéstelenítőt kapsz, semmit sem fogsz érezni, csak a fúró hangját hallod, de ha viszel magaddal egy zenehallgató kütyüt, azt is leredukálhatod.
2012. máj. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egy sima fogtömés nem nagy szám,csak a fúró hangja idegesítő.Nem volt még fogtömésed?
2012. máj. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!:)
2012. máj. 17. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!