Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megcsináltatnátok a koronát a...

Megcsináltatnátok a koronát a helyemben?

Figyelt kérdés
Szóval a fogorvos gyökérkezelte az egyik rágófogamat. 2x is megröntgenezte, minden rendben volt, gyökértömést tett bele és próbatömést. Ez kb 3 hete volt. Mondta,hogy menjek vissza ma és betömi rendesen. Vissza is mentem,mondta,hogy na akkor betömi,mondom jó. Aztán elkezdi nézni a röntgenfelvételt meg a fogamat és azt mondja,hogy erre kéne korona,mert gyenge a széle... Az ára 22 ezer lenne. Hát lehidaltam,erre nem számitottam,mert erről szó se volt eddig...Anyagilag se állok úgy... Azt mondta,hogy ő betömi ha akarom,de lehet,hogy hamarosan ki fog jönni belőle és úgyis ez lesz a vége,hogy korona kell. A kérdésem az lenne,hogy nektek volt már ilyen fogatok,amihez a fogorvos nem sok reményt fűzött de mégis sokáig megvolt benne a tömés? A másik,hogy ti mit tennétek a helyemben?
2012. máj. 17. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
elég drága, sok kiadással járnak a fogproblémák. korona mindenképp, hosszutávon megoldja a gondot. szerintem!
2012. máj. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Anyukám csinált ilyet másfél éve, hogy neki nem kell korona, csak a tömés.És majd ha kiesik, csináltat koronát.

egyelőre tart a tömése.

2012. máj. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom hány fogad van,de ha nincs pénzed és nem tömi be és korona kell, akkor én kihúzatnám.(Már persze abban az esetben,ha nem 2-3 fogad van,és eggyel több, vagy kevesebb, de hosszútávon tudod nélkülözni.


Aztán fogpótlásról lehet beszélni utána is.


Amúgy én mindenekelőtt megnézetném más fogorvossal is.

Az én fogaimat mostanság(az elmúlt 1,5 hónapban) 2 fogorvos is kezelte, mert egy megcsinált egy dolgot, de a másik problémámat nem volt hajlandó kezelni(értsétek: megtagadta a kezelését),ezért kénytelen voltam -a fájdalom miatt- másik fogdokihoz fordulni,aki viszont vállalta a kezelést.


Szóval én mindenképp -a te esetedben is- megkérdeznék egy másik, az eddigi fogorvosoddal kapcsolatban NEM álló fogorvost.

2012. máj. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A jó tömés nem esik ki, és tart is. Legfeljebb, ha keményre harapsz, mondjuk egy meggy magra, letörhet a gyökérkezelt fogad. Egyelőre mondd meg, hogy köszi, nem kéred a koronát, csak egy tömést kérsz. Később is még megcsináltathatod rá.
2012. máj. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Már persze abban az esetben, ha nincs pénzed koronára(és nem egyéb más megfontolásból, pl. félelem,szépség miatti hiúság miatt nem akarod)
2012. máj. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp korona!

Viszont ha nem állsz most úgy anyagilag, akkor ideiglenesen megteszi a tömés is, viszont ha lesz rá pénzed, tényleg érdemes a koronát megcsináltatni.

2012. máj. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!