Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 1 hiányzó fog miatt ti beválla...

1 hiányzó fog miatt ti bevállalnátok egy 3 tagú koronát? (Úgy hogy a mögötte lévő már tömött fogakat csiszolnák le hozzá? )

Figyelt kérdés
Egyelőre még nem aktuális de nagyon gondolkodom rajta. Csak nem vagyok biztos benne hogy1 fog miatt megéri e lecsiszoltatni 2 még tattó fogat :S
2012. máj. 17. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Legtöbb lecsiszolt fog a korona alatt egy idő után szétrohad, inkább csiszolás nélküli hidat csináltass ha van rá elég pénzed, magánorvosoknál lehetséges ilyen.
2012. máj. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy melyik fogadat akarod pótoltatni, mert ha rágó fog, akkor muszáj 2 fogat lecsiszoltatni, de ha kisőrlőről, vagy metsző fogról van szó, lehet lengőtagos hidat is készíttetni, ahhoz csak 1 fogat kell lecsiszolni. Ám, ha mind a két fog agyon tömött, ami a hiányzó mellett van, megéri azokat is megkoronáztatni.
2012. máj. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Van olyan híd is, amit az első írt, hogy csiszolás nélkül, inlay /öntött tömés/ tartja a pót fogat. Ezt meg kell beszélned az orvosoddal, hogy bírja e a megmaradt fogad.
2012. máj. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt olvastam a csiszolás nélküli híd nem olyan tartós meg hát pénzem sincs rá. Hát, eléggé nagy adag tömőanyag van bennük szerintem de még bírják. Attól félek hogy megbánom nagyon pedig így sem jó mert így hamarabb romlik. Egy felső 4-es fog amúgy. Így is nagyon rosszak a fogaim sajnos.
2012. máj. 17. 15:28
 5/8 anonim ***** válasza:
A csiszolás nélküli így néz ki. [link]
2012. máj. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ahhoz az előtte lévőtbe nem kéne üreg? Mert az teljesen jó és azt tanácsolták hogy azt ezért ne tegyék tönkre.
2012. máj. 17. 15:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a felső 4-est kell potólni, úgy elég, az 5-ös fogat lecsiszolni, ami előre felé tartaná a hiányzó pótlásodat.
2012. máj. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát majd még akkor "konzultálunk" a fogdokibácsival:) Sajnos még a pénz is kéne rá. Bár ő a múltkor 3 koronát mondott. Műanyag vagy porcelán korona a jobb? Ő porcelánt javasolt de majdnem 2-szer annyi mint a másik de gondolom tartósabb is. Vagy ide már mindegy? Azt is olvastam valahol hogy a műanyagról lepattanó fehér valamit lehet pótoltatni. Igaz ez?
2012. máj. 17. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!