Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Melyik szájvíz a legjobb?

Melyik szájvíz a legjobb?

Figyelt kérdés
Hallottam a Listerine-ról, hogy nagyon erős és az alkohol tartalma miatt nem jó. Signal white now egyesek szerint jó, de egyesek szerint nem. Ti mit ajánlanátok?
2012. máj. 20. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

A Listerine pont az alkohol miatt jó, mert fertőtlenít. Ha bírod, akkor jó választás. Én néhányszor kipróbáltam, de úgy éreztem, szétmarja a szám. Viszont tény, hogy utána érezni lehetett a fogaimon, hogy totál tiszták, sokkal simábbak, mint egy sima fogmosás után.

Én most Colgate-et használok, ennek az összetétele hasonló a Listerine-éhez, de nem mar. Viszont nem is annyira hatékony.

Signalt nem ismerem. Viszont a Listerine-nel tegyél egy próbát, ha bejön akkor érdemes használni.

2012. máj. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi :) melyik fajta a legjobb?
2012. máj. 20. 18:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Elmex és Listerine.
2012. máj. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a Listerine stay white-ot és citrust használom.
2012. máj. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Az alkoholtartalmú szájvizek pont az ellenkező hatást váltják ki, mint amit vártok tőlük. Az alkohol kiszárítja, roncsolja a nyálkahártyát, büdös leheletet okoz és nem hosszú távon a szájüregi rákok kockázatát is növeli.

A klór-hexidin tartalmúak meg sárgítják, barnítják a fogakat, ezért ezeket csak akkor kell használni, ha van valami konkrét indikáció (fertőzés, fogászati műtét).

Alkohol és csersavmentes szájvizet ajánlok. A Listerine biztos nagyon hatásosnak érződik a csípőssége miatt, én is elfogyasztottam pár flakonnal, de hosszú távon nagyon nem hasznos... rettentő sok benne az alkohol és más vegyszerek. Ennyi erővel pálinkával is öblögethetsz. Az alkohol sejtméreg, ennek megfelelően semmi keresnivalója nem lenne a szájvizekben. Sajnos a reklámok mást mondanak, a Listerinnek meg van pénze reklámra, így most nagyon felkapott lett.

2013. jan. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor milyet,mit vegyek?ne sargitson
2015. okt. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Alterra Bio menta szájvíz, ennek elég baráti az összetevője:

[link]

2019. jún. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!