Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 9 éves kisfiamnak fogszabályzó...

9 éves kisfiamnak fogszabályzó kell. Nagyvárosban élünk, ahol több mint 700 fő a várólista. Érdemes Pestre menni vagy inkább maszekhoz?

Figyelt kérdés
Tatán lakunk.
2012. máj. 24. 05:48
 1/6 anonim ***** válasza:

A saját fogorvosunkkal nagyon meg vagyok elégedve, ezért merem leírni, amit az én fiaimnak mondott.


Mindkét fiamnak fogszabályozó kell, azonban a doktornő elmondta, hogy nem érdemes addig csináltatni amíg a maradandó fogak ki nem bújnak. Fölösleges is lenne, hiszen ahogy elkészül, és kiesik egy tejfog rögtön lehet csináltatni újat.

A nagyobbik fiam most 14 és a nyáron csinálják neki. Mélyharapása van, és az első fogai kicsit ferdén nőttek.

Szerintem ne kapkodj. Amúgy az iskolafogászatot javasolnám, olyan rutinjuk van a gyerekekkel, amit máshol nem találsz meg.

2012. máj. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az iskolában megnézték, és visszarendelt minket a doktor. Az Ő tanácsára kértem időpontot a fogszabályozásra, ami 2 hét múlva lesz. Ez csak egy vizsgálat, hogy kell-e Neki. A fogorvosunk szerint kell, méghozzá sürgősen. De hát majd ezt megmondja a fogszabályzós doki. Még van 3 tejfoga. Elöl alul és felül van a katasztrófa. Az oldalsó metszőfogai befelé nőttek.
2012. máj. 24. 06:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Kedves első válaszoló, nyilván nem akarok kételkedni ismeretlenül az orvosodban, így csak általánosságban írnám le, hogy a kivehető fogszabályozónak elsősorban nem az a célja, hogy a fogakat szabályozza, hanem gyerekkorban még nő az állkapocs, az állcsont, és ezek növekedését befolyásolja kedvezően a fogszabályozó. Tehát ilyenkor pl. tágítható az állkapocs, így a későbbiekben elkerülhető az esetleges foghúzás annak érdekében.
2012. máj. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jaj, és kérdező!

Ha megengedhetitek magatoknak, akkor én javasolnám a maszekot. Sajnos Pestem sem jobb a helyzet, mindenhol hónapokat kell várni, utána ha végre már felkerült a készülök, van, hogy csak 6 hetente van idő a kontrollra.

2012. máj. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3.-nak


Első vagyok. Az én orvosom nem a kivehetőről, hanem az állandó fogszabályozóról beszélt. Saját tapasztalatot írtam, hiszen a kérdésben nem volt benne a probléma.

2012. máj. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, de amíg van tejfog, addig növekedésben vannak a csontok, tehát kivehető fogszabályozóval pozitívan lehetne befolyásolni azt.
2012. máj. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!