Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akinek gyökér kezelték a...

Akinek gyökér kezelték a fogát annak azonnal betömték, vagy nyitva hagyták?

Figyelt kérdés

Kifúrta a fogam, a gyökeret ellenőrizte, hogy van-e vagy elhalt-e.

Röntgent nem csinál(t), sosem szokott. Csak megkocogtatta, és kifúrta... azóta érzékeny és fáj. Nyitva hagyta a fogamat, betömtem vattával, de kiesik, mert középső metsző fogamat fúrta ki(bal oldalit).

Hétfőn visszamegyek, de nem merek enni, a vatta mondom kiesik az étel(még a joghurt is bemegy és nem akar kijönni). Ez normális, hogyha így hagyta?


2012. jún. 1. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnállak, na én ezért fizetek inkább 5 ropival többet mint, hogy szenvedjek így :S

Nálam amikor a magándoki gyökér kezelt akkor csinált vagy 2 röntgent is. Amúgy ilyen ideiglenes, gyógy töméssel lezárta, volt hogy amikor felnyitotta vérzett és eljátszottuk ezt pár héten keresztül de mindig vissza tömte.

2012. jún. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Orvosa válogatja. Van aki rögtön tesz bele egy gyógyszeres papír csúcsot, és vattát, van aki vattát sem, és gyógyszeres papírcsúcsot sem rak bele. Egyébként étkezések előtt te rakhatsz bele egy kis vatta gombócot,hogy ne menjen bele az étel. Jól szívogasd meg, mielőtt beleteszed.
2012. jún. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja! Ezt egy fogpiszkálóval könnyen meg tudod oldani.
2012. jún. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ha visszamegyek és teljesen kifúrja, kapok végre érzéstelenítőt?

Mert most kifúrta (igaz csak pár percig fúrta), de nem kaptam fájdalomcsillapítót.

Könyörögtem neki, de nem akart adni.

Legközelebb mit mondjak?

2012. jún. 1. 18:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell, mert ha elhalt egy fog, nem ér semmit az érzéstelenítés, de ha nagyon ragaszkodsz hozzá, kérjél.
2012. jún. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt állította most is, és folyt a könnyem a végén majdnem és remegtem az idegtől, annyira fájt.
2012. jún. 1. 19:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyen sarlatánhoz nem szabad menni!!! Gyökérkezelés fájdalomcsillapítás nélkül?! A mai világban?! Na a doki nevét címét azonnal elfelejteni!

Privátban lehet, hogy húzósabb anyagilag, de normális, alapos!

Normális doki alapból röntgennel indít, hogy lássa, nincs-e ciszta (túlterjedt-e a gyulladás a gyökércsúcson át, az állkapocs csontba). Köv. lépés a SZURI! Egyáltalán nem vészes, ha óvatosan csinlja és utána már tuti semmit nem érzel. Aztán megnyitja (kifúrja) a fogat, majd ún. kerr tűkkel kitisztítja a gyökércsatornát. Közben tűvel a csatornában is készít röntgent, hogy lássa végig ér-e a tű a fogcsúcsba, ki tudja-e rendesen tisztítani. Ez után gyógyszerrel átitatott papírcsíkot (úgy néz ki,mint egy kis hegyes tű) helyez a foggyökérbe, és ideiglenes töméssel lezárja, hogy ne mehessen bele semmi. Ez kb 1-2 hétig van benn. Ezzel a kezeléssel már általában elmúlik az a hatalmas fájdalom amit a bacik és a belső nyomás okozott. De! Több alkalommal vissza kell menni, és újra áttisztítja a fogat (ekkor már érzéstelenítés nélkül, hiszen első alkalommal eltávolította az ideget). Ha már egyáltalán nem érzékeny eközben a fog, akkor megcsinálja a gyökértömést, amit utána szintén röntgenen ellenőriz, hogy teljesen kitölti-e a gyökércsatornát, majd fedőtöméssel lezárja a fogat.

Macerás, hosszadalmas, de érdemes megcsináltatni, hiszen nem mindegy, hogy az adott fog a szájban van-e, és ellátja-e a funkcióját, vagy sem. Még akkor is megéri, ha csak a gyökeret tudják megmenteni, egy nagyon sérült fogból, hiszen arra, speciális anyagból fel tudnak építeni egy csonkot, ami koronázható. Esztétikai és funkcionális szempontból sem mindegy!

2012. jún. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A 70-es években az iskolafogászaton tapasztaltam olyat utoljára, hogy egy fogat érzéstelenítés nélkül trepanáljanak. Röntgent is szoktak csinálni, az SZTK-ban is!

Nekem előtte is csináltak mindig, meg az ideg kiszedése után mégegyet úgy, hogy benne volt a tű (tűs kontroll), hogy lássák, sikerült-e a gyökeret a csúcsig kipucolni.

Ha gyulladt a foggyökér környéke, akkor nyitva szokták hagyni a fogat, hogy a váladék ki tudjon ürülni. Ha túl korán lezárják, iszonyúan meg tud fájdulni.

2012. jún. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!