Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha most szedek d-vitamint még...

Ha most szedek d-vitamint még megmenthetem a fogaim?

Figyelt kérdés

17-18 éves koromban már 2-3 fogam kapásból ripityára törött.

Már 2 fogam gyökérkezelt, egyiken korona van, de mindre ezfog kerülni, mivel ez egész felső fogsorom végig fehér szuvas. A fogam szélei kissé áttetszőek már, kopnak hónapról-hónapra. Az orvos nem mondott semmit, csak kifúrja, betömi, a megmaradt fog meg tovább rohad. Gondolom, jót akar, azt mondta amíg megmenti a fogaim. Úgy tudom a fehér tömések kifognak esni egy idő után, ezért is szeretnék koronát/kat.

A d-vitaminnal tudok még segíteni a fogaimnak most?

Illetve szerintetek ilyen gyenge szerkezetű fogakra mi lenne a jó?


2012. jún. 2. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Teát, szénsavas dolgokat hagyd el, szedj kalciumot is.
2012. jún. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezeket abszolút nem fogyasztom.

Egészségesen élek, gyümölcs, zöldség.

Semmi cigi, alkohol, tea, kávé.

Amit tudok megteszek, de a fogaim folyamatosan mennek tönkre. Fogat mosni meg hadd ne mondjam: mosok rendesen...

2012. jún. 2. 20:39
 3/5 A kérdező kommentje:

egy videó: [link]


és még nézelődtem.


[link]


honnan fogom tudni, hogy melyik használ(nekem)?

2012. jún. 2. 20:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Se a kálcium, se a D-vitamin nem fog kb. lófüttyöt sem érni.


Kezdd el használni az Elmex termékeit, fogkrém, szájvíz, és van egy nagyon hasznos termékük is, az Elmex gél. Ezt heti 1-2x szabad csak használni, pici tubus, ahhoz képest drága (1500 Ft), de kb. 1 évig kitart és tényleg hatásos.

Egyébként amíg az orvos nem javasolja a koronát, addig kár koronát csináltatnod, a fehér tömésnek nem kell kiesni, nem tudom, hogy ezt hol olvastad/kitől hallotta.

2012. jún. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Elmex termékeket 4 éve használok.

A fehér tömések mindig kiestek, egyik fogamból 1 hónap alatt 8x...

A korona pedig a megmaradt fogam védené.


Elég alapos, körültekintő vagyok, nagyon sokáig érdeklődök és olvasok, míg megbízható terméke(ke)t találok magamnak.


Akkor ha szerinted ez "lófütyit" se érnek, akkor mit tegyek?


Az elmex nem volt elég, még mindig mennek tönkre folyamatosan a fogaim, helyes táplálkozás mellett.

2012. jún. 3. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!