Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez a bölcsességfogam lehet?...

Ez a bölcsességfogam lehet? Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Szombaton (06.02.) étkezés közben elkezdett fájni felül bal oldalon az ínyem. Először nem is gondoltam, hogy az ínyem fáj, mert annyira hátulról sugárzott a fájdalom. Azóta nem múlt el a fájdalom. Érzek egy kis kemény "kiálló részt" az ínyemen, gondolom a bölcsességfogam kezdene nőni. Viszont tényleg nagyon hátul van és szinte a szájpadlásom oldalán.

Mi a teendő? Normális ez? Lehet, hogy nem is fog? orvoshoz mennyi idő után érdemes elmenni, ha nem múlik a fájdalom?



2012. jún. 4. 16:22
 1/3 k4lm0p1r1n ***** válasza:
fogorvoshoz elmehetsz, sőt kéne is hogy biztos legyél benne. nekem is nem rég kezdett el nőni a bölcsesség fogam, egyből ínygyulladás. ellenben nekem sok emberrel ellentétben nem fáj. hány éves vagy? ha 18 körül vagy a fölött akkor valószínűleg a bölcsességfogad a hunyó. a fogorvos kiír majd fájdalom csillapítót esetleg kezeli ha szükséges. azért fáj amúgy mert nyomja a másik fogaid, és azért van hátul mert ott a helye :) a bölcsességfogak nőnek utoljára.
2012. jún. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok.

ma délután elszaladtam orvoshoz, semmit nem látott. azt mondja, hogy ha sokáig fenn áll a fájdalom, röntgeneztessem meg.

ennek ellenére én érzem, ki is tudom tapintani. azért vagyok zavarban, mert nem a fogaim mellett van, kicsivel arrébb. lehet, hogy valami gyulladás és nincs köze a bölcsességfoghoz?

2012. jún. 4. 18:57
 3/3 anonim ***** válasza:
sztem a bölcsességfogad lesz az. nekem is ferdén nőtt a felső kettő, az egyik alsó pedig nyomta ki az előtte levőt. a héten megszabadulok az utolsó bölcsességfogamtól is. sztem menj el másik dokihoz, mert ha rossz helyen nő, akkor vszínűleg ki kell szedni
2012. jún. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!