Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzót szeretnék!...

Fogszabályzót szeretnék! Szerintetek mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés

Mindennel együtt értem...

Farkasfogam van, hasonlóan, mint neki, csak nekem durvább:

http://www.youtube.com/watch?v=-xIw5eORBfo&list=PLEF7BEE669C..


Nekem is az egyik oldalon súlyosabb, ott biztosan kihúzná a mögötte lévő fogat. Maga az elmozdulás típusa ugyan az, csak nekem icipicit jobban eldeformálódott.

Tehát kéne a legolcsóbb fogszabályzó.

Aztán valamiféle kezelések (?)

Utána pedig az éjszakai fogszabályzó.



Mindent tudni szeretnék! Hogy zajlana ez az egész? Mennyibe kerülne? Javítana? Az éjszakai is elég lenne? Mennyi ideig lenne rajta?

Nem hiszem, hogy a szüleim kifizetnék. K. 50e Ft-ot kapok szülinapomra, meg a nagyszülőktől össz-vissz 10e-ret, az így 60e Ft. Ez még az alap fogszabályzóra sem lenne elég.


Nemrég lettem 14, ha ez számít. Ezek a farkasfogak olyan 1-2 éve nőttek ki.

Köszi a válaszokat! :)

14/L


Ui.: Nekem az alsó fogsorom tökéletesen megfelel. Lehet olyat, hogy csak felülre rak fogszabályzót?



2012. jún. 14. 19:53
 1/8 PetFen ***** válasza:
100%

Nekem kb 5évvel ezelőtt maga a felső ragasztott készülék volt kb 110000ft ,igaz a frontokon nem fém ,hanem kerámia brecketek voltak .

kezelés megkezdése előtt a konzultációért ,lenyomatvételért ,röngenért is fizetni kellet ..

ragasztás után,először havonta ,majd később kéthavonta kellet menni kontrollra ,amiért alkalmanként ha jól emlékezem 6000ft kellet fizetni

bő 1,5évig volt fent,utána a kivehető készülék kb30000ft -ba került

Orvosonként változó,hogy mennyit kérnek egy -egy kontroll során,amiket én felsoroltam nem pontosak,mert egyrészt már nem emlékezem rá ,nem én fizettem ,és eltelt azóta pár év ,de nem bántam meg,mert szép,szabályos fogazatom lett :)

2012. jún. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 PetFen ***** válasza:
100%

Az első vagyok:

mivel 14 éves vagy ,és ebben a korban a fogakat még könnyebb szabályozni,mert gyorsabban megy végbe a csontleépülés és felépülés ,ezért lehet ,hogy elegendő lenne neked még a kivehető fogszabályzó ,mindenesetre legjobb lenne ha szüleid elvinnének egy fogorvoshoz ,aki foglakozik szabályzással és ő elmondaná a lehetőségeket !

2012. jún. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi! :)

Majd megyünk fogorvoshoz, csak kíváncsi vagyok... :)

2012. jún. 14. 20:19
 4/8 anonim válasza:
100%
mivel 14 éves vagy neked még támogatja a fogyszabályzót a TB így kijön bőven 60.000 ft-ból
2012. jún. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Most ezt komolyan mondod? :D
2012. jún. 15. 20:59
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tb téged még támogat, most csináltasd meg. A doki megmondja a pontos összeget, de a közelébe se fogsz járni a teljes árnak, valószínű, valóban kijön a 60-ból :)) A lényeg: SZTK-ba menj fogorvoshoz.
2012. jún. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
igen :)
2012. jún. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem még nem szerelték fel az alsó felső állandómat, de 33ezer forint volt.
2012. jún. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!