Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogzománc visszaépítésre mik...

Fogzománc visszaépítésre mik a hatásos szerek?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok alapján

2012. jún. 28. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Hová akarod visszaépíteni a fogzománcodat? Mi a problémád?
2012. jún. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Várom a válaszod, de nem írsz, úgy hogy közlöm veled, hogy a foganyagot visszaépíteni nem lehet. A Sensodyne Pronemel fogkrém az amely a túlzott savas ételek, italok fogyasztásának kedvezőtlen hatását kompenzálhatja, vagy a Dentopropector2 tabletta.
2012. jún. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Apró barna pöttyökről van szó, ami még nem nevezhető szuvasodásnak. Fogorvosom szerint visszaépíthetőek ezek fluorid segítségével. Nem kérdeztem, mit vegyek, és most nem megyek hozzá egy darabig.
2012. jún. 28. 13:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, apró barna (vagy sárga) pöttyök a zománcvesztés tünetei. Én így jártam most a nyáron. Sajnos nem figyeltem oda rá, és mikor végre elmentem fogorvoshoz, már elég erős volt a kopás. Ez visszafordíthatatlan, tehát csak kezelni tudod, helyreállítani nem. Nekem drága fogkrémeket javasolt az orvos (Sensodyne Rapid + Elmex Erosion Protection), mind a kettő nagyon jó. Plusz elektromos fogkefére kellett váltanom. Erről a fluoridos pótlásról vagy miről még nem hallottam, de szerintem ha ez egy jó módszer lenne, akkor nem mondaná azt a fogorvos, hogy a zománcvesztést nem lehet visszafordítani. Szóval én nem adok neki nagy esélyt.
2013. nov. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!