Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Segítség! 27 hós gyermekem...

Segítség! 27 hós gyermekem fogai sárgásan-barnásan elszíneződtek. Vajon mitől? És mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Amennyire lehet egy dacos 2 évessel, igyekszünk minél tökéletesebben fogat mosni. Próbálok kevés édességet adni, éjszaka már csak vizet iszik. De nem is fogszuvasodásnak tűnik, csak színeződésnek. Nincs cumi, cumisüveg. Szokott gyümölcsteát inni, általában pohárból, vagy csőrös utitermoszból, arra is mondják, hogy elszínezheti a fogakat, bár testvére is issza és neki nem... (Nem tudom, lehet-e összefüggés, de olykor a nyelvét is sárgásan elszíneződöttnek látom.)

Nővére 4 éves, hasonló körülmények közt gyönyörű, hófehérek a fogai. Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. jún. 30. 12:19
 1/7 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Nem kap gyerekvitamint? Túlzott fluoridbeviteltől is lehet.
2012. jún. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olykor kap, de nem állandóan. És ez egyértelműen a fogon kívül lévő elszíneződés. Nem belülről színeződik. Nem is az egész fog, nem is foltosan hanem az íny felől kb. ahogy a lepedék rakódna le.
2012. jún. 30. 14:12
 3/7 A kérdező kommentje:
Utólag nézem, hogy ez elég félreérthetően hangzik: " éjszaka már csak vizet iszik". Úgy értve hogy fogmosás után már csak vizet kap. Soha nem kapott szopin és vízen kívül mást éjszakára.
2012. jún. 30. 14:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Védőnőnek megmutattad már? Ő talán tudd valami praktikus tanácsot adni számodra.
2012. jún. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem engedi, hogy fogkefével tisztítsd a fogait, úgy 3%-os hydrogén-peroxidos oldatba mártott fülpiszkával is megteheted, mert én úgy gondolom, hogy az lepedék, ami az ínyszél, és a fog között van.
2012. júl. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sárgás lepedékről a nyelven, itt olvashatsz.

[link]

2012. júl. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Védőnőt még nem kérdeztem. Ma felhívtam a fogorvosunkat, ő meg azt mondta, hogy nagy valószínűséggel egy ártalmatlan baktériumfajta jelenlétére utal, ami nem túl esztétikus változást okoz a fogakon, viszont a fogszuvasodás ellen is véd kicsit, mert nem savasít, hanem máshogy bont... de majd ellátogatunk valamikor a dokinénihez, akkor lesz biztosabb a válasz. :)
2012. júl. 4. 01:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!