Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kötelezhetnek rá hogy fogorvos...

Kötelezhetnek rá hogy fogorvoshoz menyjek?

Figyelt kérdés

Még nyári szünet előtt voltunk az osztályal fogorvosnál és azt mondta hogy nagyon sok rossz fogam van és hogy sűrgősen kezelni kell blablabla... és adott időpontot hogy mikor menyjek vissza, de nem mentem és most jött egy levél a szüleimnek hogy nem jelentem meg a kezelésen és hogy fel kell hívni az orvost időpontot egyeztetni stb.

Kötelezhetnek arra hogy elmenyjek?


2012. júl. 5. 10:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
hát ne menj! romoljon el az összes fogad,hogy 20éves korodra ne legyen egy se,a szüleidet meg állítsák elő...de tényleg!
2012. júl. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nagyon félek a fogorvostól és utálok ott lenni, már az a szag is...

És anyuék tudják ezt és nem is erőltetik hogy menyek.

Amúgy meg van minden fogam.

2012. júl. 5. 10:42
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát ez szép... ha neked úgy jó, hogy pár év múlva egy fogad sem lesz... de ne aggódj, akkor is kell majd dokihoz menni, amikor kihúzzák őket.


Most akkor nem lenne jobb most elmenni, amíg meg tudja menten a fogaid?

2012. júl. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Menj el, sosem árt. Amíg ülsz a váróban olvasgass egy helyesírási könyvet.
2012. júl. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát ha nem akarod, hogy a szájsebész vésse ki (én már jártam így, mert én sem akartam elmenni), akkor menj el. Talán most még betudná tömni, az 1000-szer kellemesebb, mint a vésés.
2012. júl. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha tizenévesen ilyen rosszak a fogaid és nem teszel ellene addig, ameddig lehet, akkor 20 éves korodra ki kell húzni az összeset és protézised lesz, ami:

1. Elég fájdalmas dolog ( a fogtömést alig lehet érezni, inkább kellemetlen, mint fájdalmas)

2. Nem olcsó mulatság

3. Nem valami szép látvány ( a baráti köröd biztosan megjegyzéseket tesz majd rá)

4. Nem tudsz vele normálisan enni, mivel nem olyanok, mint az igaziak.


Szomorú, hogy a szüleid rád hagyják a butaságot! Majd akkor mit szólnak, ha nem lesznek fogaid, vagy több tízezer forintot kell kifizetni a protézisért?

2012. júl. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

blablabla?? amikor már egy fogad sem lesz akkor is blablabla?? ő az orvos csak jobban tudja, de ha neked így jó.

Tudod mit: ne menj, de nem fog magától megjavulni, aztán majd költhetsz protkóra. Ha neked így jobb.. te fogad.

2012. júl. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is nagyon félek a fogdokitól. Gyerekként is féltem. Ez nem is fog sokat változni.

Én is sokáig halogattam a dolgot és mire rászántam magam sokkal több baj volt a fogaimmal mint gondoltam. 2-t nem is tudtak megmenteni és rengeteget kellett betömni. Annak ellenére hogy rendszeresen ápoltam őket.

Ha most nem mész el később még rosszabb lesz. Lehet hogy nem úszod meg annyival mint amennyivel most megúsznád. Szerintem vegyél egy nagy levegőt és menj el. Addig amíg a saját fogaid vannak a szádban. Tanulj más kárából. Persze kötelezni nem kötelezhetnek rá, ha jól tudom...

2012. júl. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Csak az első alkalom a rossz. Nekem is kellett járnom pár éve, mert akkor még menthetőek voltak a fogaim, és amikor legelőször mentem, akkor konkrétan zokogtam hogy nem akarok...Aztán bementem megcsinálták az egyiket, mentem a következőre és már semmi bajom se volt,nem idegeskedtem, végig nyitva volt a szemem:D

Aztán volt olyan is a kezelések közben hogy elaludtam :D Szóval nem vészes, csak az első..:)

2012. júl. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha még kiskorú vagy, akkor bizony kötelezhetnek rá, és a szüleidet fogják ezért baszogatni, nem téged, hiszen ők mulasztanak. Az, hogy te ilyen balf@sz vagy, a te dolgod, csak nem magadat szívatod meg ezzel. A kutyát nem érdekli, hogy nem lesz egy darab fogad se 3 éven belül.
2012. júl. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!