Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tömény édesség (pl csoki,...

Tömény édesség (pl csoki, méz) evése után mikor a legjobb fogatmosni? Rögtön, vagy várni kell? (lent)

Figyelt kérdés
Közvetlenül evés után - gondolom - azért lene jobb fogatmosni, mert kevesebb ideig roncsolja a fogunkat a rajtamaradt édesség. Viszont hallottam, hogy az édesség felazítja a fogzománcot, és hogy azt ne dörzsöljük le, várni kell. Most akkor melyik a jobb "taktika"? Ha várni kell, mennyi idő úlva érdemes fogatmosni?
2012. júl. 6. 09:25
 1/3 gelazso ***** válasza:

azonnal mosni. az édesség a baktériumokat táplálja amelyek megtámadják a fogzománcot. minél hamarabb annál jobb.

még jobb ha egyáltalán nem eszel édességet( az egész szervezetnek ,nem csak a fogaknak)

2012. júl. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az orvosok szerint tényleg nem jó azonnal evés után mosni a fogat, főleg, ha savasat ettél, mert kicsit felpuhul a fogzománc és csak roncsolod a kefével. Olvastam már negyed óra várakozástól egy óráig mindent, szerintem a 15-20 perc tűrhető, ha rögtön csokievés után mosod, úgyis csak szétmaszatolod a fogaidba ragadt csokoládét.
2012. júl. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Evés után fél órát várni kell. Fél óra leteltével lehet fogat mosni így nem kopik a fogzománcod és nem puhul fel.
2012. júl. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!