Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mire számíthatok az orvosnál,...

Mire számíthatok az orvosnál, ha a bölcsességfogammal van gondom (szájzár, dagadás)?

Figyelt kérdés

Szombat délutáni ínyviszketős "megint megindult nőni a fogam" állapotból mára arcpuffadós, egész arcfájdalmas történetnél tartok. Szerintem szájzáram is alakulóban, alig bírom kinyitni a szám, az arcom szépen dagad, erős, viszketős, bökős ínyfájdalom mellett iszonyatosan fájnak az arcizmaim, és dagad az arcom jobb fele.

Cataflam V-vel nagyjából jól átaludtam az éjszakát, de az meg rendesen kiütött...

Fogfájdalmam sehol nincs, rossz fog a környékén szintén nem akad, egyszerűen egy izomfájdalom-szerű valami sugárzik az egész arcomban alul-felül jobb oldalt, olyan, mintha az összes fogam égne.

Nem félek a fogorvostól, de ez valami nagyon új, és nagyon rettegek, ha kicsit is erősebben próbálom kinyitni a szám, majd megőrülök, úgy feszülnek az izmok.

Szépen áttörte magát a fog széle, két kis csücsköt már érzek kint, itt-ott lógott tegnap az íny, de most, hogy elkezdett összehúzódni, beleőrülök.

Mit csinálnak ilyenkor, szétfeszítik a szám, hogy tudjanak kezdeni vele valamit?



2012. júl. 9. 13:07
 1/2 anonim ***** válasza:
A szájzáron te is tudsz segíteni, úgy, hogy a két fogsorod közé teszed a hüvelyk, és a mutató ujjadat, és elkezded őket nyitogatni. A bölcsességfog áttörésének segítségén meg fogorvos tud segíteni, úgy, hogy érzéstelenítés alatt körbe metszi az ínyedet a fog körül, vagy csak egyszerűen rámetsz az ínyedre. Állott vizes ruhával borogasd az arcodat, és jó lenne, ha elkezdenél valami antibiotikumot szedni, amit az orvos ír fel.
2012. júl. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, 2 óra múlva megyek a fogorvosomhoz, de előre rettegek.

Próbáltam az ujjal feszegetősdit, de mivel a fájdalomcsillapítótól, kialvatlanságtól, fájdalomtól eleve rosszul vagyok, még jobban hányingerem lett.

Ez a körbemetszés nem hangzik túl jól, de tulajdonképpen már mindent elviselnék, csak szabaduljak meg ettől.

Jégzselé tasakot használok rá, amit fagyasztó helyett a hűtőszekrényben tárolok, a fogorvos tanácsa szerint (állítólag a vizes ruhától még inkább dagad a dunszt miatt). Egy már teljesen kint van, szépen elvan, előtte lévő utolsó őrlőfogam hiányzik, el is fér rendesen, de azzal összesen a 2 éves növekedési periódus alatt nem szenvedtem annyit, mint ezzel a kis szörnyeteggel.

2012. júl. 9. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!