Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » SZTK-ban, olcsón csak hagyomán...

SZTK-ban, olcsón csak hagyományos fogszabályzót raknak fel?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, és majd valamikor elmegyek fogorvoshoz, de addig még gondolkoztam ezen, és gondoltam felrakom a kérdést...

Csak hagyományos fogszabályozót tesznek fel olcsón? :) Mert hallottam, hogy ennyi idősen, még az állam támogat, vagy nem is tudom... De ez csak a sima, egyszerű fogszabályozóra igaz?


Tehát csak ilyet:

[link]


Vagy ilyesmiket is raknak fel?

[link]


Egy ilyesmi is olcsó? És mennyivel kerül többe, az első félénél?

Előre is köszi a válaszokat! :)



2012. júl. 17. 02:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak a fémre van TB támogatás. A porcelánért külön kell fizetni.
2012. júl. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Hát ez kár... Semmivel sem olcsóbb, mint a normál fogorvosnál?

2012. júl. 17. 16:08
 3/10 A kérdező kommentje:

Ma voltunk, de nem SZTK-ba mentünk, mivel az itteni fogorvos nem tud ilyet csinálni.

TB támogatás van pár helyen, de anyu inkább egy megbízható helyre vitt. :)

nagyon kedvesek az orvosok, sokan legyeskedtek körülöttem, érzem, hogy tényleg megdolgoznak a pénzükért, és mindent beleadnak. :D

100.000 Ft lett alulra felülre

21.000 Ft pluszba 6 db porcelán az első fogaimra

75.000 Ft-ot számolok a havi ellenőrzésre (5000 Ft egy hónapban, nem tudom, hogy meddig lesz fent)

13.000 Ft-ba kerültek a mai lenyomatok és röntgen felvételek.

20.000 Ft lesz a logopédus, mivel a nyelvem nem jól tartom, előrenyomom vele a fogam, és ezt kéne helyrehozni.


Tehát olyan 230 ezer Forint lesz összesen... A szüleim egész jól fogadták, örülnek neki. :) Persze, azért majd adogatok bele pénzeket, mert hatalmas a bűntudatom van... Karácsonyra úgyis kapnék 100e-et, ha azt beleadom, akkor már nem is olyan drága ez az egész fogszabályozás. :)


Kíváncsi vagyok rá, november körül rakják fel.

Még nem tudják, hogy kell-e húzni, de szinte biztos. Én csak attól félek, hogy olyan fogat kell kiműteni, ami még nem nőtt ki. :/ (Nem tudom hogy hívják, de a hátsó bölcsességfogra mondják. Állítólag ott lehet valami kis csíra... ?)


Szóval minden megoldva, nem lett olcsó, de legalább szépek lesznek a fogaim. :)

2012. szept. 18. 21:04
 4/10 anonim válasza:
egész jó áron csináltattad, megkérdezhetném, hogy melyik fogorvosi rendelőben voltál? :) köszi
2012. nov. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem is. :) Csak sajnos közben kiderült, hogy szájpadlás-tágításra is szükségem van... Elég lassan haladnak a folyamatok, erre majd számítanod kell. 13.-án raknak fel gumigyűrűket, aztán valamikor felrakják november végén a szerkezetet, s sajnos csak nyáron fogok a fogszabályzóhoz jutni. :( De az is kiderült, hogy alulra lehet, hogy nem kell! :D De jó lenne! Meg az, hogy húzni-e kell, az is közben fog kiderülni. Sajnos már meg van mind a négy bölcsességfog-csírám, azt majd 16-17 éves koromban ki kell"műteni". ://


De amúgy a kérdésre válaszolva, Balassagyarmaton csináltatom, Kövér Erika fogorvosnőnél, a Merident fogászati központban. :)

[link]

2012. nov. 3. 13:05
 6/10 anonim válasza:
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy azóta mi a helyzet fogszabályzó-fronton? :) Mi a véleményed ár-érték arányban a szolgáltatással? Tervezem én is, hogy újból fogszabályzót tetetek fel, én tarjáni vagyok és sajnos csak Pásztón és Bgyarmaton van lehetőségem rá (már elmúltam 18, nem támogat a TB). Előre is köszi a választ!
2013. jún. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szia! :)

Pásztóval nincs tapasztalatom. Mármint a fogszabályozással kapcsolatban... :D Mert amúgy van. ;)

Szóval, szerintem Gyarmaton nagyon jó!

Tegnap volt 2 hónapja, hogy megkaptam a fogszabályzómat.

Alulra még nem raktak, oda majd csak később.

44.000 Ft volt nekem a szerkezet (az árból lejöttek a tágító gyűrűi) + 8 db porcelánt kaptam, ami 28.000 Ft volt, összesen 72.000 Ft-ot fizettem. :)

Fogamat szerencsére nem kellett húzni, és úgy látszik meg is úszom...

Ez alatt a 2 hónap alatt szinte teljesen rendbe jöttek a fogaim!

El sem hiszem még. Nem mondom, hogy nem fájdalmas, de olyan szépek lettek. :D


Őszintén tudom ajánlani ezt a rendelőt.

Rendesek az orvosok, jó munkát végeznek. Nem drága, és mindennek finom az illata. :3


Majd írd le, hogy hova mentél, s mi történt! :)

2013. jún. 19. 11:49
 8/10 A kérdező kommentje:

És azt még elmondanám, hogy a porcelán brekettek miatt alig látszik!

Sokan észre sem vették. :D

Képen sem lehet látni.

2013. jún. 19. 11:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Na, ezis a legjobb helyet találta meg...
2014. máj. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kövér doktornő és testvére nekem olyan frankón megcsinálta, hogy 4 év után már teljesen szétcsúszott a felső sor!

Emellett a hölgy végtelenül flegma volt mindig.

2016. márc. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!