Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökér tisztítás után nem...

Gyökér tisztítás után nem lehet tejes ételeket, illetve tejterméket enni, meddig nem?

Figyelt kérdés

Kedden du. 2-kor csinálták,meddig nem ehetek tejes dolgot?

Karbonárát már ehetek? Köszönöm!



2012. júl. 18. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyökér kezelés után bármit ehetsz.
2012. júl. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia! Nekem azt mondta a doki,hogy megtisztította a gyökeret, és hogy tejterméket nem ehetek utána meg semmilyen pépeset, de azt nem mondta,hogy meddig.Egyébként kérdeztem már neten egy fogorvost csak magáról a gyökértisztításról,még nem is hallott róla.... amúgy ez megvolt egy 5 perc alatt.
2012. júl. 18. 17:57
 3/8 anonim ***** válasza:

ehetsz nyugodtan ma már


gyökértisztítás alatt én sem tudom, mit érthetsz

2012. júl. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Betömte a fogadat vagy csak fúrt bele?Van egy kifúrt de betömetlen fogad?Ez fontos!
2012. júl. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem fúrt,belenyúlt valami kampós végű eszközzel,az oldalánál kicsit bemetszette..
2012. júl. 18. 18:48
 6/8 A kérdező kommentje:
mármint az ínyemnek
2012. júl. 18. 18:48
 7/8 A kérdező kommentje:
a bölcsességfogamról van szó,amiről egy másik orvos (szájsebész)látta a röntgenen,hogy belül fekete (kívül nem látszik semmi), illetve begyulladt a mandulám is,a szájsebész mondta,hogy attól van.Elmentem ahoz akihez tartozok (még nem csinált nekem semmit)csak röntgenre küldött.Azt hiszem ,hogy máshoz fogok menni...
2012. júl. 18. 18:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Értem.Lehet belevágott az ínyedbe hogy legyen helye a bölcsességfognak és ne nyomja a másik fogat.Ha így volt akkor azért nem szabad tejes dolgot fogyasztani mert a tejben lévő baktériumok betapadhatnak a sebbe az ínyben és begyulladhat.Ha ez történt bár nem vagyok biztos benne akkor 3-4 nap mire az íny behegesedik.Amúgy a röntgen sokat el fog árulni.A bölcsességfog amúgy is egy potenciális probléma.Ha nem bízol valamelyik dokiban akkor kérd ki mindkettő véleményét.De a röntgen szerintem világos képet ad majd.De nem vagyok fogorvos csak gyakori páciens náluk :S
2012. júl. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!