Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés, íny égetés...

Gyökérkezelés, íny égetés utáni fájdalom?

Figyelt kérdés

Elmúlt a fájdalomcsillapító hatása, egyre jobban fáj a fogam, tompán fáj, lüktet. Magán orvoshoz mentem, röntgent nem csinált, próbatömést kaptam.

A próbatömés azt jelenti, hogy nem sikerült teljesen kitisztítani vagy minden esetben próbatömést adnak?

Vagy lehet, hogy az ínyem fáj? Bár inkább a fogamat érzem.

Mennyire gyakran szokott begyulladni a fog gyökérkezelés után, van akinek magától elmúlt akár másnapra a fájdalom?



2012. júl. 19. 19:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden esetben próbatömés van, Vegyél be fájdalomcsillapítót, egy ideig még fájhat gyökérkezelés után, nekem a végleges gyökértömés után is nagyon fájt 1-2 órát és érzékeny volt egy ideig.
2012. júl. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Miért nem mondta az orvos, hogy fájhat utána? Vettem volna itthonra gyógyszert, azt hiszem, csak cataflam van itthon. Az jó erre?
2012. júl. 19. 20:03
 3/13 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés:

Fogíny égetés után mit tesznek az ínyre? Olyan, mintha a fogtömés egészen rámenne az ínyre. Lehetséges ez?

2012. júl. 19. 20:15
 4/13 anonim ***** válasza:

Cataflam jó, nekem azt írt fel a fogdoki.

Sajna a másik kérdésre nem tudom a választ, fogíny égetésem még nem volt, azt sem tudom mi az.

2012. júl. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ránőtt az ínyem a fogamra, vagy valami hasonló, leégettek belőle, nem fájt, csak égett szaga volt, az nem fáj most, csak a fogamat érzem, hogy széthasítja a fejemet :S

Nem szeretek gyógyszert bevenni, de lehet, hogy kénytelen leszek.

2012. júl. 19. 20:26
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az is nagyon fájhat, néha a sebes íny jobban fáj, mint a fog. Ha viszont agyba hatoló, villámszerű cikázó fájdalmat érzel, akkor még ideg van a fogban és kell még tisztítani, akkor vissza kell menned.
2012. júl. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én sem szeretek gyógyszert bevenni, de ilyen kezelés után 1 db kell, az pár óráig hat, utána talán már jobb lesz.
2012. júl. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem olyan érzés, mint amit írtál, inkább tompa, feszítő, nyomásra érzékeny, ha az arcomat fogom meg, akkor is fáj. Mintha az állkapcsom fájna, ha kinyitom a szám, akkor is fáj.
2012. júl. 19. 20:34
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem tu7dom máshol hogyan csinálják, itt volt valami műszer, mindenféle számokat mondtak, talán ott nézték meg, hogy maradt e ideg? Azt mondta a nő, hogy ki van idegelve, nem hozta fel, hogy esetleg még tisztítani kell majd.
2012. júl. 19. 20:35
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor csak a seb fáj az ínyeden és a gyökérkezelés miatt, hiszen ott is jól lefúrnak, vedd be a gyógyszert, tegyél az arcodra egy nem túl hideg vizes borogatást. Jobbulást.
2012. júl. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!