Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha egy fogra tesznek koronát,...

Ha egy fogra tesznek koronát, akkor annak mi a folyamata?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy van egy fogam, ami le van csiszolva, és meg is van erősítve, de azt mondta a fogorvosom, hogy kell rá korona, hogy nem törjön le. Akkor azt hogyan rögzítik, és le kell csiszolni hozzá a szomszédos fogakat? mert azt nem mondta, csak azt hogy korona kell rá. 1 fogat tudnak úgy rögzíteni?gondolom, mert akkor a másik foggal mi lesz, ha le lesz csiszolva, akkor arra is kéne valami nem? és akkor nem csak egy fog árát kérnék el, vagy nem tudom, nem vagyok otthon ebben a témában, szóval válaszoljatok légyszi:)...

Köszönöm a válaszokat!



2012. aug. 4. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:

a koronánál csak egy fogat csiszolnak le, a szomszédos fogakat nem. akkor csiszolnak több fogat, ha foghiányt akarnak pótolni, de ahogy kivettem a szavaidból, nálad nem így van.

az elején szoktak lenyomatokat venni, utána jön a csiszolás rész, majd megint egy lenyomat. attól függően, hogy milyen anyagból készül a korona kicsit eltérőek a következő lépések. a leggyakoribb fémkerámia koronánál először a fémvázat készítik el, amit bepróbálnak a szájba is, ha ott minden rendben volt a technika elkészíti a kerámia leplezést. Ha bepróbálva a szájba ez is rendben van akkor beragasztják.

Természetesen közben azért a fogorvos készít ideiglenes koronát, hogy ne legyen szabadon a csiszolt fog.

2012. aug. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én nem tudok róla h csiszi előtt is lenne lenyomatvétel, de lehet változnak az idők.

ideiglenes korona is van már?

2012. aug. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nincs, a fogam egy gyökérkezelt rágófog, meg van erősíve csappal, és arra menne a korona.
2012. aug. 7. 19:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Először csiszolnak, utána vannak csak lenyomatok.
2012. aug. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szóval a sorrend: csiszi, nyomi, kori. oh, yeah!
2012. aug. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!