Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Melyik fogkrém a jobb? Amelyik...

Melyik fogkrém a jobb? Amelyikbe több vagy kevesebb nátrium fluorid van? Az mit segít amúgy?

Figyelt kérdés
2012. aug. 5. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Az a jobb, amibe kevesebb van, mert mérgező.

Viszont a 3 legjobb fogkrémek valamelyikében is van(Sensodyne, Parodontax, Oral-B)

2012. aug. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

fluor = méreg

de mindegyikben van

amiben nincs az többezer ft

2012. aug. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
A Sensodyne Classic-ban nincs fluor, én azt ajánlom!
2012. aug. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
40%
A fluorid méreg, idegméreg. Van fogkrém fluormentes, az Ökonetnél. 1-1,5eFt az ára, gyógynövényes, grapefruit mag kivonattal tartósítva. Nagyon kevés elég belőle, jól habzik. A fogak fehérségét félév használat után visszaadja, a fogkövet eltávolítja.
2012. aug. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
A forevernek van fluorid mente fogkrémje én azt használom már régóta és nagyon jó!
2012. aug. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Gergő1 ***** válasza:
Sziasztok! Nézem itt a válaszokat, és örömmel látom, hogy 5-ből ember tudja, hogy a fluorid az méreg! Hihetetlenül + ez, ilyenkor érzem igazán, hogy van remény...A fogkrémekben amúgy ugyan az a Na fluorid van, mint a patkányméregben, csak éppen sokkal kisebb koncentrációban, nyugodtan nézzétek meg aki nem hiszi...(Am. nem vagyok ebben 100% biztos hogy tényleg teljesen ugyan az e, de 99%) Amikor elkezdték a fogkrémeket fluorozni (1900as évek eleje), minden fogorvos és orvos tiltakozott ellene. Azóta persze úgy oktatták őket, hogy a fluorid az jó, és kell, holott a legjóindulatúbb kutatások szerint is csak 12 éves korig van valamelyest + hatással (Fluoridból 2 féle van, az ipari, ami a fogkrémekben is, meg a természetes, attól persze semmi bajod nem lesz (pl a búzának is van fluorid tartalma, de hát nem mérgező mégsem) Tétlenséget is okoz a fluorid, valamint elmeszesíti a tobozmirigyet. A Skandináv országokban tiltva is van, ha jól tudom.
2012. aug. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Gergő1 ***** válasza:
Még vm: Én bioboltban veszek fluoridmentes fogkrémet, nem igaz h több ezer forint, múltkor kaptam 740-ért, nemrég 940-ért volt 75 ml-es, asszem Logodent márkájú.
2012. aug. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Gergő1 ***** válasza:
Ja és ebben triclosan és sodium laureth sulfate sincs! A triclosan elvileg 2005 óta tiltólistás (tartósításra használják a fogkrémekben is van!!) mert rákkeltő. A másikat szintén elég veszélyesnek tartják, és szinte mindenben benne van!!! nézzétek csak meg. Bioboltban mikor kérdeztem ezeket, meglepő módon tudtak rólunk és hogy hát nem a legjobb anyagok, és azzal folytatták, hogy természetesen itt semmi nem tartalmazza egyik anyagot sem.
2012. aug. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi Dentomin naturális ásványi fogport használunk. Ebben nincs sem fluorid, sem Triclosan, sem SLS, és kb 3-400 ft körül van az ára(attól függ hol veszem).
2012. aug. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A fluorid méreg és csak úgy épülne be a fogzománcba hogyha órákig áztatnád benne a fogsorod. A foreveres fluorid mentes tényleg nagyon jó,én is használtam :)
2012. aug. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!