Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek, h a fogaim a...

Mit tegyek, h a fogaim a lehető legtisztábbak legyenek? Gondolom fogmosás, fogselyem és szájvíz. De milyen sorrendben és milyen márkákból? Gondolom a fogkefe sem mindegy. Jók a fogfehérítő fogkrémek?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, am 3 éve van éjjeli fogszabályzóm...

2012. aug. 23. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
én a sensodyne fogkrémekre esküszöm! sokkal jobban leszedi a vackokat a fogakról, mint bármelyik másik. nem olcsó, de megéri az árát.
2012. aug. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a sorrend jó. márkából, hát minden fogorvos mást mond. valaki az oral-b-re esküszik, közbe nem ér semmit, fogkefénél a szálak számát kell figyelembe venni, hogy sok legyen. ezenkívül minél egyszerűbb, annál jobb. szájvízzel vigyázz, mert abból több félét is gyártanak. van amelyik erősebb(mert gyulladt a fog stb és csak 1-2 hétig lehet pont emiatt használni) és van amelyik gyengébb(ezeket lehet napi használathoz használni). nekem a curasept termékei váltak be. fogselyem helyett meg inkább fogköztisztítót használj.
2012. aug. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a fogselyem és a fogköztisztító igazából ugyanolyan, nem? Az elmex fogkrémek nem jók?
2012. aug. 23. 15:25
 4/9 A kérdező kommentje:
Reggel is és este is használjam mind a hármat?
2012. aug. 23. 15:26
 5/9 anonim ***** válasza:
teljesen más a kettő. a fogselyem kb a cérnára hasonlít, a fogköztisztító pedig az ilyen henger alakú üvegmosóra vagy mire. szájvizet szerintem elég egy nap egyszer, a többit minden alkalommal.
2012. aug. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
az elmex is a jobb márkák közé tartozik.
2012. aug. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Az én fogorvosom azt mondta az ELMEX nagyon jó és nagyon jó fogorvos. Én azt használom a 2 éves gyerekemnek is és a 10 éves lányomnak is...
2012. aug. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én évek óta Elmexet használok és a fogorvos azt hiszi hogy csövön keresztül eszek, olyan jók a fogaim :D tehát mindenképp megéri!
2012. aug. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A fogkrém mindegy milyen márka. A fogkefe a fontos. Kis fejü fogkefét használj. Az a fontos, hogy ne fentről-lefele,vagy lentről-lefele és jobbról-balra mozdulatokkal mossál fogat, hanem kicsi sepregető mozdulatokkal. minden fognak, minden oldalát meg kell mosni.A fogselymet vagy a fogköztisztító kefét minden nap kell használni. A szájöblítőt elég hetente egyszer.
2013. márc. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!