Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Attól lehet sárga a fogam,...

Attól lehet sárga a fogam, hogy gyenge a fogzománcom?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, minden nap reggel este mosom a fogamat, viszont még mindig recések, és sárgák. Amúgy ilyen harapási rendellenességem van, az alsó állkapcsom előrébb van mint a felső, ezért nem nagyon tisztítják egymást. de elég érzékeny a fogam, már a fogorvos is megjegyezte hogy nagyon gyenge a fogzománcom. de ha fehéríteni akarom, akkor csak mégjobban lemarja, nem? pl. a szódabikarbóna. most akkor ilyenkor mit csináljak?
2012. aug. 24. 00:17
 1/4 anonim ***** válasza:
cigi?
2012. aug. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyél sok kalciumot, mindenféle híresztelésekkel (pl. fluorid) ellentétben csak attól erősödik meg a fogzománc, hasonlóan a csonthoz.

1500-2000 mg-ot egyél meg naponta, sok ételben is benne van, de pezsgőtablettát is vehetsz (valamiért a kalcium tabletták kevésbé jól szívódnak föl).

Pár hónap alatt megerősödik, nekem is sikerült.

Sárga fog ellen meg ki kell próbálni fogfehérítőket, nem mindenkinek ugyanaz lesz a nyerő.

2012. aug. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Használj olyan fogkrémeket ami erősíti a fogzománcot, pl. sensodyne. És a harapási rendellenességet nem lehet helyreállítani fogszabályzóval? Egyébként nekem is gyenge a fogzománcom, tudom milyen rossz, hogy hiába mosod, ugyanolyan sárgák a fogaid.. :( :)
2012. aug. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nem cigizek.

a kalciumot kipróbálom, köszi :)

olyan fogkrémet használok, vagyis a fogorvos azt mondta hogy Elmex-géllel kenjem 1 héten egyszer, de semmi nem változik. kiskoromban már volt éjszakai fogszabályzóm amúgy, de olyan, hogy az egyik drótja vagy mije leért teljesen a torkomig, úgyhogy még nyelni sem tudtam benne, nem hogy aludni. szóval így maradt :) nem olyan vészes, engem legalábbis nem zavar.


most valahol olvastam, hogy a citrom jó rá amúgy

2012. aug. 24. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!