Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogorvosom azt mondta, hogy...

A fogorvosom azt mondta, hogy a fogkő leszedése után polírozni fog. Mennyire károsítja ez az eljárás a zománcot? Nem lesz utána gyengébb? Nagyon tanácstalan vagyok most, nem tudom, hogy be merjem-e vállalni.

Figyelt kérdés
Mit tanácsoltok, mit tehetek még a fogaim védelme érdekében? Igyekszem sok tejet inni, nem dohányzom, soha nem iszom kávét, kólát, cukros üdítőket, sok zöldséget eszem. Mit tehetek még ezen kívül? Milyen élelmiszereket kerüljek?

2012. szept. 5. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Károsítja sajnos, elgyengül tőle.

Javaslom a reggel-esti fogmosást, de gondolom te is így csinálod. A szénsavas innivalók sem tesznek jót neki, legalábbis az én orvosom ezt mondta.

2012. szept. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem vettem észre,hogy a polírozás bármi rosszat tett volna a fogaimmal.
2012. szept. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Párom édesanyja fogászaton dolgozott, nagyon sokáig, szóval biztos nem mond hülyeséget, hogy roncsolja:)
2012. szept. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!