Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » S. O. S Fogszabályzós kérdés,...

S. O. S Fogszabályzós kérdés, szabad ilyet?

Figyelt kérdés
3 évig volt magándokinál rögzített fogszabályzóm alul felül, minden szép és jó lett, de nem tudtuk kifizetni már az éjszakait (30. ezer volt egy fogsorra... o.O), ami rögzítette volna a fogaim, így bár az alsó a helyén maradt, felül rés keletkezett és elmozdultak a fogaim. Az sztkban csinálnak nekem fogszabályzót annak ellenére, hogy elmúltam 18? Mennyi időt kell várni? Menyibe kerül? A válaszokat előre is köszönöm!
2012. szept. 13. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha elmúltál 18, akkor a körzeti fogorvoshoz kell menned. Hogy mennyi ideig tart..a hordása, attól függ, milyen sùlyos a fogaid állapota, vagy hogy mennyi idéig tart...az elkészítése, az attól. Függ hogy milyen fogszabi kell. Az árakat nem tudom, de nem vészes. Anyukámnak egy gyökérkezelést ingyen csinálták meg pl.
2012. szept. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én éjszakaira gondoltam, de honnan tudhatom, hogy ki a körzeti fogorvosom? Nagyon köszönöm a választ! :))
2012. szept. 13. 19:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem tudok érdemben válaszolni a kérdésedre, viszont lenne egy kérdésem. Fogszabályozó levetéle után mennyi idő múlva mozdultak el a fogaid?

Amúgy sajnálom. :(

2012. szept. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az első egy hétben, sőt az első 3 napban már drasztikus volt a változás, azóta csak picit mozdult... :(
2012. szept. 14. 07:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
18 felett az sztk-ban sincs semmilyen támogatás a fogszabályzásra,ha egyáltalán csinálnak olyat.A dokidnak eleve nem lett volna szabad levenni az állandót,amíg össze nem jött a pénz az éjszakaira.
2012. szept. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3 évig szenvedtél a fogszabival, majd 3 nappal a levétel után ugyanott voltál, ahonnan elindultál, hmm, hát nem tudom, hogy élted meg, de őszintén sajnállak.

De ha a szüleid tudták, hogy nem lesz pénz az éjszakaira, akkor egyáltalán mért mentetek bele, hogy rögzített fogszabit viselj? Nem tudott volna valaki kölcsön adni, nagynéni, nagybácsi, nagyszülők?

2012. szept. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Senki sem gondolta, hogy 3 év alatt ennyi pénzbe fog kerülni, senki sem gondolta, hogy anyukámnak nem lesz munkája, senki sem mondta nekünk, hogy ennyibe fog kerülni az éjszakai fogszabályzó, senki sem mondta, hogy kelleni fog a végén éjszakai fogszabályzó, senki sem várhatja el nagymamámtól, hogy még többet fizessen, amikor kifizette az egyik fogszabályzóm, szemüvegem, stb...
2012. szept. 16. 11:45
 8/8 anonim ***** válasza:

:(

Nem lett volna szabad levennie a dokinak az állandót, ahogy az egyik kommentelő is írta.

2012. szept. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!