Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabalyzosok! Velemenyt,...

Fogszabalyzosok! Velemenyt, tanacsokat kernek szepen allando fogszabalyzoval kapcsolatban? Bovebben lent.

Figyelt kérdés
Ugy dontottem h fogszabalyzos leszek,mert nem veszes a baj a fogaimmal csak engem megis zavar es szabalyos fogsort szeeretnek? meg lehet szokni,nagyon faj?:) nem cikiznek miatta titeket,jol all? nagyon izgulok miatta h milyen lesz :( legyszi par tapasztalatot irjatok nekem,bocsi hogy nem irtam ekezetet csak telorol vagyok...normalis valaszokat!Puszikaaaaa (:

2012. szept. 30. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:

szia(:

nekem 2 évig volt állandó,először ez az éjszakai valami volt,nem bírtam vele lélegezni,na jó legyen állandó. Azt ragasztják,nem fáj amikor felteszik. Nekem volt fent egy fogam ez a farkas fog vagy hogy a francba hívják :D

akkor kicsit ferde volt,szét állt.. gyönyörűen helyre hozta,de rettenetesen fájt amikor húzta,ugye mindig cserélik a drótot,amikor össze húzza lehúzza akkor a végén kilóg a vas darab azt levágatni szúrja hátul. erre mondják a szépségért szenvedni kell.. Állandóan bevoltam gyógyszerezve,a falat kapartam,annyira fájt,mert csúnya volt:S de szépen rendbe hozta,lehúzta a "farkas" fogat,egyenes lett,és máris jobban éreztem magam(: Szerintem anyukádék készüljenek be egy rakat fájdalom csillapítóval. ketadol,v cataflamot irass ki.. nem szabad rágózni,olyan enni ami nyúlékony karamella,meg apám tudja.. külön fogkefe kell,h a fogszabi alatt is tudd mosni,én csak pépeseket ettem,amit nem kell nagyon rágni. Fáj de a végeredmény csodás :D nem elakarlak ijeszteni,ez az én sztorim :D De nyugii :D szép lesz (:

2012. szept. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom hogy valaszoltal aranyos vagy:) es te megszoktad?jol allt?:)
2012. szept. 30. 13:49
 3/6 anonim válasza:

Hello!

Nekem ma rakták fel... a ragasztás picit sem fáj és nekem kevesebb mint 1órába telt. Adtak ilyen bigyót és mondta az orvos h valszeg kifogja dörzsölni a brekett a szám belsejét és arra a cuccra tegyek abból az izéből (ezt jól elmondtam) és akk jobb lesz.. Édességet mértékkel és étkezések után öblíteni vagy ha megoldható fogat mosni. Nekem ennyi tapasztalatom van főként ragasztás.. Remélem segítettem (habár nem biztos.. mind1 már leírtam most már nem törlöm ki).

2012. okt. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ragasztás nem fáj, de utána 1 hétig szenvedtem. Nekem a sima Rubophen elég volt (nem volt itthon más). A húzások után csak 1-2 napig fáj nekem mindig az egész cucc. (Mondjuk, még csak felső van, állítólag az alsó rosszabb, majd 15-e után megtudom.) Én dokim a rágót engedte, chipset, kemény magokat nem, és speckós fogkefét is cáfolta, nincs a fogszabályzóval gond. A megszokás azt hiszem olyan 3-4 napba telt, első 2 nap mindig ki akartam köpni, de ma már egyáltalán nem zavar, a szám része lett.
2012. okt. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem nemsoká veszik le,kevesebb mint 1 éve van rajta. Ne félj,nem fog azért annyira fájni,sőt nekem alig fájt,fájdalomcsillpító EGYÁLTALÁN nem kellett :) Mikor cserélték,az után pár napid nehezebben eszel,de amúgy nem fáj,én észre se veszem,hogy ott van :) És ha úgy gondolod,nyugottan ehetsz még rágót meg caramellát meg mindent,amit akarsz,én is mindent eszek :D És nem lett tőle semmi bajom :)
2012. okt. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

nekem volt állandó

én is féltem, hogy húde fog fájni, hát nem fájt, vagyis inkább olyan érzéshez hasonlítanám, mintha az ujjaddal megnyomnád a fogad, nyomós érzés, ezt fogod érezni amúgy aztán pár nap alatt elmúlik, de minden állításnál érzed majd

ami rosszabb, hogy belül a szájat felsérti a drót és az fáj tényleg, mintha egy seb lenne a szádban néha

amúgy nem olyan vészes, kis gyerekenek is van és sokan felnőtként vágnak bele

hogy jól áll-e hát az más kérdés, attól függ milyen, már van átlátszó, de az is látszik. véleményem szerint kevésbé ciki mint egy kusza fogsor, ráadásul ez kb egy évig van fent a kusza fogsor meg örökké

én büszke voltam rá, mert mindenki azt mondta szépek lesznek a fogaim, ezek az osztálytársaim voltak amúgy.... pedig tizen éves voltam akkor és tényleg semmi negatív dolog nem ért

engem senki sem cikizett pedig tini voltam, bár nevetni nem szerettem vele

tisztítása macerásabb, de már nagyon sok eszköz kapható, szóval ne csüngjön a kaja belőle :)

nem haraphattam almába és nem ehettem keményet pl mogyoró, de rágóztam simán vele, sosem jött le magától

a felrakás nem fáj, mert ragasztva van, csak rossz olyan sokáig tátott szájjal ülni, aztán fura mert érzed hogy van valami a szádban, amit meg kell szokni.

2012. okt. 5. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!