Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért recések a fogaim? Az...

Miért recések a fogaim? Az első kétt fogam recés, De miért?

Figyelt kérdés
2012. okt. 7. 17:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
tejfog? egyébként nekem is ilyen,és úgy emlékszek,hogy nem esett még ki,na mindegy,de lehet,hogy csak simán kopott.
2012. okt. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

18-éves vagyok

És már kiestek egyszer.

És nem hiszem hogy kopot lenne mert eleve így is nőtek ki.

Csak ma azegyik osztájtársam szóvá tette a fogaimat....

És ezért érdekel

2012. okt. 7. 17:12
 3/13 anonim ***** válasza:
Látszik is rajta hogy nem jó? Nem lehet hogy fogköves?
2012. okt. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem fehérek a fogaim.

Csak recések mint a kisgyerekeknek ...

2012. okt. 7. 19:58
 5/13 anonim ***** válasza:
A metszőfogak valamennyire mindenkinek recések, mármint az alja, ezzel tépsz, kell is neki...
2012. okt. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Diarmand ***** válasza:
Az első felső négy fogam még nekem is recés valamennyire pedig már 25 vagyok. Ezek metszőfogak, ilyennek kell lenniük. Kedves előző a tépőfogak a szemfogak, azok meg nem recések.
2012. okt. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kedves, a metszőfog, az a "tépőfogad"(le metszi az ételdarabot) és recés. A szemfogról nem beszéltem!
2012. okt. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Diarmand ***** válasza:

Vadállatoknál van tépőfog. Növényevőknél metszőfog. A többire most ne térjünk ki. A tépőfog melyikre hasonlít jobban? A lapos-recés metszőfogra vagy a hegyes szemfogra?


Tehát. Vannak szemfogaink, amik minden bizonnyal "állati örökségnek" tekinthetőek és csontfogak, tehát a legerősebbek. Mind az alakja és mind a fog erőssége a tépést szolgálja, de szerinted mégsem ezek a tépőfogaink hanem az elülső metszőfogak?


Engedd meg hogy gratuláljak vakító tudásodhoz barátom ;)

2012. okt. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Most élvezed, hogy nagyon okos vagy mi? Szereted okítani itt az embereket, imádod magadról elhitetni, hogy milyen nagyon okos vagy... Jól van, legyen meg a kis örömöd. Akkor a metszőfogat, nem metszésre használjuk, a szemfoggal harapjuk le a húst...
2012. okt. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Diarmand ***** válasza:

Jaj de kis agresszor lettél. Tipikus emberi reakció mikor kijavítunk valakit, akkor máris okoskodó barmok vagyunk, de sebaj ;)


Amúgy a választ már magad is leírtad kétszer is. A metszőfoggal metszed az ételt (a tépőfoggal pedig téped.) Nem tudom te hogy eszel, de én HARAPNI szoktam a husit és nem belemélyeszteni a fogaim és a fejemet rángatva TÉPNI ;)


Amúgy meg ne rám legyél mérges csak azért mert szembe akarsz szállni a biológiával :)

2012. okt. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!