Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig kell hordani a beragasz...

Meddig kell hordani a beragasztott fogszabályzót?

Figyelt kérdés
Saját tapasztalok is érdekelnének !
2012. okt. 8. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Addig, amíg helyre nem jönnek a fogaid. Ez attól függ, hogy mennyi idő kell a fogszabályzónak, hogy rendbe tegye azt, ami miatt felrakták.

Nekem 1 évig volt éjjel-nappali fogszabályzóm, mert kifelé álltak a fogaim felül, alul pedig néhány fogam egymásra volt némileg nőve, aztán már csak éjszakait kellett használnom egy fél évig.

2012. okt. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
egyéni, még az orvos sem tudja, amikor felrakja, mert nem megjósolható, h milyen gyorsan reagálnak a fogaid. nekem valamivel több, mint egy év volt, de maradnia kellett volna még egy kicsit, csak külföldre mentem, ezért le kellett szedetnem. kb másfél év lett volna nálam az optimális. kaptam éjszakait én, 7-8 hónapig kellett hordani. általában nincs vele gond, jól tolerálják az emberek. én sajnos a ritka kivétel voltam, nekem egy rémálom volt az az egy év.
2012. okt. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem az orvos fél évet mondott, lehet reális ?
2012. okt. 8. 10:39
 4/6 anonim ***** válasza:
csak akkor lehet ilyen rövid idő, ha minimális korrekcióra van szükség. akkor viszont nem feltétlenül állandó, ragasztott fogszabályzót kellene kapnod. biztos megvan az oka, h miért ezt javasolta az orvos, de ebben az esetben vagy nem fél év lesz vagy nem ez volna az egyedüli/ideális megoldás. miért nem kérdezel rá nála?
2012. okt. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fél év nagyon kevés.

Átlagban 1-2,5 év, de inkább 1,5-2,5 év.

2012. okt. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
igen, amit fél év alatt meg lehet javítani, azt meg lehet oldani egy sima kivehető fogszabályzóval is.
2012. okt. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!