Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fáj még mindig?

Miért fáj még mindig?

Figyelt kérdés
Szombat óta folyamatosan fáj az egyik fogam. Igazából nemtudom, hogy melyik lehet, mert átsugárzik mindenfelé a fájdalom.Cataflam sem ahsznált, a szegfűszeg sem, a sós víz sem, semmi sem. Ma voltam fogorvosnál, elpanaszoltam mi a helyzet, majd azt mondta hogy van egy fogköves fogam, valószínű ez a baj. Leszedte a fogkövet, ömlött a vér mint a fene, aztmondta hogy mostmár el fog múlni, viszont ugyanaz a helyzet. Ha nem szívom rá a hideg levegőt, megőrülök. Lehet hogy mégsem a fogkő a gond? Vagy azért fáj mert be van gyulladva az ínyem?

2012. okt. 8. 15:28
 1/4 Diarmand ***** válasza:

A hideggel való hűtés általában akkor segít - ideiglenesen - a fájdalmon, ha a fog szuvas, ugyanis ilyenkor a baktériumok amik bontják a fogat, lebontás közben gázt termelnek ami feszíti a fogat. A hideg lehűti ezt a gázt, így a feszítő érzés csökken.

Hogy a cataflam sem hat, az már kurta dolog.


A dokinak innen üzenem, hogy mekkora b@lf@sz, ha tudsz keress másikat vagy adj neki egy utolsó esélyt.


A fogkő esetleg annyira betúrhatta magát az ínyszél alá, hogy fognyaki érzékenység lett a vége. Véreznie nem kéne az eltávolítás alkalmával legalábbis nem ömlenie kéne.


Mindenképpen menj vissza (vagy hozzá vagy máshoz) amint tudsz.


Addig pár tanács. Pálinka, de csak óvatosan, nehogy elmulaszthatatlan fájdalom legyen utána (én jártam így, de 30 perc szenvedés után magától elmúlt). Az alkoholt ne tartsd a szádban túl sokáig (5 perc+), mert leszedi az ínyed felső rétegeit fogmosáskor, és le se nyeld a gyógyszer miatt. Két korty víz, benne őrölt erős paprika nem sajnálva. Szájba vesz, fájó részhez tart. Akár az őrölt paprikát odadörzsölni. Szegfűszeg-olaj ha van, vagy főzz belőle erős teát és azzal zsibbassz.

A hideg vizezést nem ajánlom, mert fenntarthatja a gyulladást. Gyk beveszel a szádba a korty jó hideg vizet és az csillapítja a fájdalmat. Ha túl sokszor csinálod, már nem lesz ingered lenyelni, ekkor jöhet a befőttesüvegbe köpködés. Gusztustalan, igen :) De ha nagyon elviselhetetlenül és kibírhatatlanul fáj, akkor próbáld meg.

2012. okt. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Diarmand ***** válasza:
Még annyi, hogy lokalizáld a fájdalmat. Két ujjal mozgasd meg a fogaid, hogy megtudd melyik fáj.
2012. okt. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommentet! :) Pálinkát is próbáltam már és sajnos az sem hatott.Egy pár órája amúgy elkezdett kevésbé fájni, mostmár nem elviselhetetlen, de mindenképpen visszamegyek hozzá, mert kaptam időpontot. Akkor azt mondod hogy semmi esetre sem azért fáj, mert az ínyem van bedurranva? Én arra gyanakodtam hogy a két fog között van lyuk, mondtam is neki de aztmondta hogy " nincsen lyuk, de csinálok ha ennyire szeretnél" :D
2012. okt. 8. 16:25
 4/4 Diarmand ***** válasza:

Ha be van durranva az ínyed (ez mintha elkerülte volna a figyelmemet, bocsi), akkor a fogadban jó mélyre kellett másznia a szuvasodásnak. Gyk. megnyomod az ínyed a fájó fogad mellett és meg van duzzadva, vörös, fáj. Ha a fájó fogad tömött, akkor nagyon nagy eséllyel alászuvasodott és sürgősen kezeltetni kell, lehet hogy gyökérkezelés lesz belőle (nem biztos). Ha nem tömött, akkor ínygyulladás is lehet ami a fogkőleszedés okozta trauma utóhatása.

Remélem megvan már hogy melyik fogad fáj :)

2012. okt. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!