Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehetne tenni egy nem...

Mit lehetne tenni egy nem lyukas de fájó foggal?

Figyelt kérdés

Felső bal 3-4-5 környékén valamelyik éles, másodpercre belenyilaló fájdalommal fáj. Ezt viszonylag gyakran teszi (percenként többször is) bár nem erős intenzitással. A fog nem lyukas, nem tömött, viszont az íny visszahúzódott. Magas fluoridos fogkrémekkel, szájvízzel próbálkoztam de ahogy nézem, nem javul. Ügyeletre elmennék, de fogalmam nincs mit mondjak nekik, hisz nem tudom lokalizálni a fájdalmat. Azt pedig nem szeretném, hogy szétbarmolják..


Tippek? Valakinek ötlet, hogy mitől vagy mit tegyek?


2012. okt. 22. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha van otthon érzékeny fogra való fogkrémed (Sensodyne, vagy valami hasonló) kend be vele és minél tovább tartsd rajta a fogkrémet. Én nem próbáltam még a módszert, csak mástól hallottam, hogy használ valameddig.
2012. okt. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
fogorvos és elmex gél
2012. okt. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elmex gél is megvan. Tettem rá sensodyne-t is. Ideig jó vele, aztán újra érzem. Nem erős fájdalom, inkább gyenge pillanatokra belemaró amit érzek és ezért roppant idegesítő. (Legalább lyukas lenne, akkor tudnám melyikkel van baj és mit kell csinálni)
2012. okt. 22. 19:16
 4/5 anonim ***** válasza:

budapesten asszem van 0-24 fogorvos, lehet az nyitva van most is, ha nem bírnád és nem akarsz ügyeletre menni.


amúgy fájdalom csillapító gondolom jó erre ideiglenesen míg eljutsz fogorvoshoz.

2012. okt. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

okean


Pont ott voltam tegnap :) Megelégeltem a belenyilalást. Az volt a baj, hogy a szemfogam teteje lekopott és elérte a dentint. Kell majd ilyen fogtartó éjjelre, hogy ne csikorgassam. Amúgy betömte, illetve a fognyaknál is megcsinálta. Most minden oké vele jelenleg :)

2012. okt. 23. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!