Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mik lehetnek azok a foltok a...

Mik lehetnek azok a foltok a nyelvemen? Napról napra nagyobbodnak . Nem fáj és nem is érzem viszont elég csúnya.

Figyelt kérdés
[link]

2012. nov. 4. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Térképnyelved van!!
2012. nov. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Meglehetősen gyakran fordul elő, hogy a nyelvháton szabálytalan, fehér gyűrűk által elhatárolt területek jönnek létre. A nyelvet borító nyálkahártya sorvadása következtében ezek a területek simák, vörös színűek, az ép részektől jól elkülönülnek. Az ép és sorvadt részek egymással váltakoznak, így térképrajzolat alakul ki. A térkép alakja sem változatlan, az elváltozások a nyelven vándorolnak.



Máig nem tudjuk, hogy a térképnyelvet mi okozza. Elképzelhető, hogy a pszichoszomatikus betegségek csoportjába tartozik. Gyermekkorban gyakrabban találkozunk vele, felnőttek esetén kb. minden ötvenedik embert érint. Általában panaszt nem okoz, egyértelműen jóindulatú, rosszindulatú elfajulása nem ismert.

2012. nov. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
erre gondoltam énis ... de eddig sosem volt ilyenem.. 15 éves vagyok , 2hete raktam a nyelv piercinget és 1 hete előjöttek ezek a valamik .. a nagyobbik folt még mielőtt előjött volna volt egy kis harapas féle ami vérzett... valami baci belekerülhetett és attól ?!
2012. nov. 4. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!