Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akkor most már miért nem...

Akkor most már miért nem kapok támogatást?

Figyelt kérdés

19 vagyok,második éve van fogszabim,a 18-ik évem betöltése után nem sokkal mentem el először. Akkor azt mondta a doki,hogy amíg nem végzek,jár a tb támogatás,magyarán magért a húzásrét nem kell fizetnem.

Most nem voltam egy ideje,erre hirtelen kitalálta,hogy most már nincs támogatás,mert elmúltam 18,és havonta kéne fizetnem 6500-t-ot,ami rám nézve nagyon megterhelő:(

Azt nem értem,hogy eddig is úgy jártam egy évet konkrétan ingyenesen,hogy már elmúltam 18.Akkor most mi van?

OEPet ne írjátok légyszi,ott annyi jogszabály van erről,hogy egy hónapig is eltartana mire megtalálom az erre vonatkozót.

Tisztára el vagyok keseredve,eddig is kitartóan jártam 2 évet szinte,és még most tartok csak ott,hogy az alsóra is kaptam,de szerintem ahogy állnak a fogaim még egy év lenne,és így ki lehet számolni,hogy ez rengeteg pénz.


2012. nov. 5. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:

amíg tanulsz ingyen van!!!!!!!! lehet megkeresem neked és belinkelem.. te pedig nyomtasd ki és vidd oda..

engem is jól átvágtak,pedig csak 14 voltam.. h ingyen van csak a fogszabiért kell fizetni.. kifizettük felrakta. erre amikor mentem h cserélje a drótot,mondja 4500 ft-lesz... én meg égtem mert pont nem volt nálam.. de össze vesztem vele,és kénytelen voltam,mert nem vett át más.. kb 100 E volt havi szinten jártam volt h 13E hagytam ott.. ha jól számolom inkább több mint 100E.. 2 évig volt fent,mert ferde fogaim voltak,meg agyaram...

2012. nov. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Járok még suliba,csakhogy nappali tagozatos technikusira ,és erre azt mondta,hogy ez már nem középiskola kategória,és nem jár.

Most néztem az oepet,ott volt, h 18 életvét betöltése után az oep a támogatást stbit egy közleményben adja közre.

Azt meg szopjam ki az ujjamból,hogy hol találom azt a hivatalos,aktuális közleményt.

Nagy szemét amúgy a dokim,hol azt mondta hogy jár,hol h nem. Szerintem pofára megy neki.....

2012. nov. 5. 16:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, mi eg yévig kerestünk fogszabályoó orvost, mindnél fizetni kellett...
2012. nov. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát egy alapot mindnél fizetni kell a tb mellett is,ez esetemben még az elején volt 60ezer.

Itt most a fogszabályzó drótjainak havi húzogatásáról lenne szó :)Annak az áráról.

2012. nov. 5. 17:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Kb. 150 ezret kérnek a készülékért, és 5-8 ezret a havi huzigálásért. A tb nem támogatja.

Vagy ha igen, mondjátok meg, hol, légyszi!

2012. nov. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez tök durva,nekem magánrendelőben alkalmanként 2x4000 a "huzogatás" meg az ívcsere és már a 2. hónapban megkaptam az alsó szabályzót(a két fogívre volt összesen 215000)Ekkora gáz a mostanában az sztk-s fogszabályzás?:O
2012. nov. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!