Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Pár kérdés a fogszabályzóról?

Pár kérdés a fogszabályzóról?

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok és nemsokára megyünk a fogorvoshoz, hogy kezdjék el csinálni nekem a "maradandó" fogszabályzót (harapásmintát kell még előtte venni úgy hallottam)

Szóval mennyi ideig tart míg a harapásmintámat megnézik és felrakják a fogszabályzót?

Mennyibe kerül magánorvosnál és simánál? (alsó felső)

Mennyi a max. idő amíg fent lehet?

Még nincs barázdazárásom úgy felrakhatják?

Köszi előre is.


2012. nov. 19. 21:53
 1/3 anonim válasza:
100%

Szia.

Nekem van fogszabályzóm, a saját tapasztalataim alapján megpróbálok válaszolni a kérdéseidre.

A harapásmintátad gyorsan leveszi a doki, és attól függően, hogy éppen hány páciense van, mennyi ideje egy-egy betegre elkészít egy tervet a számodra: hogyan kellene szabályozni a fogaidat. Lehetséges, hogy akár húzni is kell fogat (ez egyáltalán nem biztos, nálam pl. kellett). Én azt tudom neked mondani, hogy olyan 2 hét-től akár 1,5-2 hónap is lehet, mire a harapásminta levételétől eljuttok a fogszabályzó felhelyezéséig. Ez egyénenkét változó. A jófej dokik mindent elmondanak szépen, részletesen, ha meg nem teszi, kérdezz rá bátran bármire, ami érdekel. Mégiscsak a te fogaid. Az árakról szintén nem lehet úgy beszélni, hogy akkor ez most ennyi meg ennyi, mert függ attól, hogy HOL csináltatod, MILYEN típusú bracketteket rakatsz, mennyi "kiegészítő" (különböző tartó ívek stb.) kell, illetve, hogy mennyi ideig lesz fent a fogszabid, milyen gyakran kell járnod kontrollra. (Én minden árat feltüntetek a blogomban, ha érdekel nézegesd meg és kérdezz bátran, ha valami nem tiszta. szemfogszabi.blog.hu)

Az idő, amíg fent lehet egy fogszabi (szerintem) nincsen maximalizálva. (Én láttam olyat akinek 1 évig se volt fent, meg olyat is, akinek 3 évig.

Az utolsó kérdésedre egyáltalán nem tudom a választ.

2012. nov. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az idő egyénfüggő. Barátnőmnek fél évig volt fent, nekem minimum másfél év. Neki csak az első két foga húzott szét, nekem mélyharapásom van... szóval teljesen esetfüggő a kezelés ideje. Az én dokimnál (magán) Pesten, sima fém fogszabi (alsó+felső) + húzások + éjszakai + mintavétel, szóval, minden, ami kellett végeredményképp kicsivel több, mint 400 ezer lesz, mert elmúltam 18. Úgy tudom, hogy a tb-s fogszabi (alsó+felső, húzások ingyenesek úgy tudom) végösszege max 120 ezer körül szokott lenni, szóval lényegesen olcsóbb a támogatott. A harapásminta levételének a folyamata nem sok idő, hogy az SZTK-s doki onnantól meddig jut el a tényleges fogszabi felrakásáig passz, előttem írták :)
2012. nov. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Húú köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon jól jöttek! :)
2012. nov. 20. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!