Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvosoktól kérdezem, mi...

Fogorvosoktól kérdezem, mi volt az eddigi legdurvább eset, amivel dolgotok volt?

Figyelt kérdés

Azért vagyok rá kíváncsi, mert az én fogaim elég rossz állapotban vannak 22 éves korom ellenére. :/

Először is szükségem lenne fogszabályzóra, másrészt van egy fogam amiből kiesett a tömés évekkel ezelőtt és azóta folyamatosan törtek le belőle darabok, nem valami szép látvány...és még van pár szuvas fogam ami nem olyan vészes de azért kezeltetni kellene. Most, hogy van rá pénzem tervezem rendbehozni a fogsoromat, de egy kicsit félek a fogorvos reakciójától. :(


2012. nov. 22. 22:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem fogorvos nem foglalkozik vele. Az a dolga, hogy rendbe hozza.
2012. nov. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ennél durvábbal is találkozott már nyugi. Mnej el és csináltasd meg minél elöbb.
2012. nov. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ő, a fogorvos inkább "örülni" fog neked. Szeretik a kirívó, nem mindennapi eseteket. Imádják a kihívásokat!
2012. nov. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is mentem már "szégyellnivaló" fogakkal,de nem szólt semmit,leszedte a fogkövet,betömte a szuvas fogakat és máris jobb lett a helyzet.
2012. nov. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Olyan megnyugtató, hogy így 23.00 h után ennyi fogorvos válaszoló jár a GYK-en.
2012. nov. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ugye?
2012. nov. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
:D
2012. nov. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

bár én még nem vagyok fogorvos (utolsó éves hallgató vagyok), de már láttam jó pár cifra esetet. Engem az szokott legjobban kiakasztani, amikor 10-14 körüli gyerekek jönnek szűrésre, a fogaik úgy szét vannak szuvasodva, hogy már alig van valami belőlük...a szülők kérik a kezelést, adunk is időpontot, de a gyerek nem jelenik meg. szinte biztos vagyok benne, hogy ezek a gyerekek meg se mutatják otthon a papírt amit adunk...

ne aggódj azon, hogy mit gondol a fogorvos. a lényeg az, hogy menj el és csináltasd meg őket és akkor te is nyugodt lehetsz

2012. nov. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bár még én sem vagyok fogorvos (csak másodéves hallgató), de azt felfogom épp ésszel, hogy ha egy 10-14 éves gyerek szája radixokkal van tele, akkor arról nem ő tehet, hanem a szülők. Mivel egy fog nem néhány év alatt "szublimál" el, tehát az a fog jó eséllyel soha nem volt mosva. Egy 6-8 éves gyerektől meg nem lehet még elvárni, hogy felfogja a fogmosás fontosságát.

A papírokat meg hidd el, hogy megmutatják, csak a szülők épp annyira nem foglalkoznak vele, mint korábban a fogmosással.


Kérdező, a te eseted pedig egyáltalán nem kirívó, kb. mindennapi jelenség "vagy" a fogorvosi rendelőben. ;)

Na parázz, ha normális fogorvoshoz mész, akkor sem nézne le, ha egyetlen ép fogat sem lenne, ha meg hülye orvoshoz, akkor meg elég lenne neki egy kis fogkő is ahhoz, hogy lenézzen.

Szóval kalandra fel! :D

2012. nov. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*ép ésszel, késő van xD
2012. nov. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!