Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Csak úgy lehet fogszabályzóm,...

Csak úgy lehet fogszabályzóm, ha kihúzzák a szemfogam?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam fogdokinál, és megkérdeztem, hogy kell-e fogszabályzó. Persze, hogy lehet, csak ki kell húzni a szemfogamat, mert kiáll. Na, ez volt az a pont amikor nagyon megijedtem. Aztán elmentünk egy másikhoz, (A megyénk egyik legjobbjához) és ő meg azt mondta, hogy nem kell kihúzni.

Szerintetek ki kell húzni? Volt már valakinek hasonló élménye? És mennyibe kerülne egy fogszabályzó? (éjjel-nappali) Előre is köszönöm!

13/L



2012. nov. 25. 11:22
 1/4 anonim válasza:
Szia! Én is 13 éves vagyok. Nekem is ki kell húzni az egyik fogamat! De én azt olvastam hogy inkább húzassam ki, mert a fogszabályzó helyre hozza! 10-éves koromban kaptam (éjszakai) fogszabályzót alsó+felső 14.000 volt.
2012. nov. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia!

nem minden esetben kell kihúzni, ez attól függ, hogy a szemfogad útban van e ahhoz, hogy a többi szépen illeszkedni tudjon egymáshoz. de ha kihúzzák is, ne félj, utána nem marad nyoma és nagyon szép fogaid lesznek :)

egyébként sajnos nagyon drága.. :(

2012. nov. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 ghermann válasza:

Ez így egyáltalán nem igaz. A fogszabályozás nem egységes, sok kezelési iskola létezik. Van olyan, mely sokszor a foghúzásban látja a megoldás, viszont sok olyan lehetőség létezik már amivel meg lehet oldani egy-egy esetet foghúzás nélkül. Érdemes körüljárni a kérdést, nem kis döntés.

Ami a kezelés díját illeti ez sem könnyű döntés. Nyílván mindenkinek számít a pénz. Csak arra hívnám fel a figyelmet, hogy a kezelés nem arról szól, hogy felraknak egy készüléket és az oldja meg a problémát. A kezelés sikerében az orvos munkájának sokkal több a jelentősége, mint a készüléknek. Azaz a döntésben az is számítson, hogy az orvos milyen tapasztalattal bír. Kérjél referenciákat!

2012. nov. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsi ,hogy kérdezek, de hogy lehet szép , ha ki huzzák az egyik fogad? Nekem is azt mondta az orvos, hogy ki kell huzni, de akkor foghíjasan vigyorgok v mi?!
2012. dec. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!