Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ilyenkor mi a megoldás?

Ilyenkor mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Voltam fogorvosnál elmondtam mi a panaszom hogy a fogam kezd előre állni, és mondta hogy azért mert nőnek a bölcsesség fogak és hogy fogszabályzó kell, adott beutalót. Na de ha én elmegyek és megmondom hogy nem szeretnék fogszabályzót, sose szerettem volna.. akkor milyen más megoldás jöhet még szóba? Valakinek tapasztalat?:S És a bölcsesség fogat ki lehet úgy vetetni hogy még ki se nőtt normálisan?
2012. nov. 26. 08:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs más megoldás. Vagy hagyod a természetre, vagy fogszabályzó. Szerintem bölcsesség fogat csak egy bizonyos kinövés után húznak vagy szednek ki valahogy, ha nem tudják megfogni rendesen.
2012. nov. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fogszabályzásnál először meg szokták nézni mi is a dolgok állása - ha nincs hely és a bölcsességfogak nyomják az egész sort, akkor nem fognak egyből szabályzót feltenni mert később úgyis elnyomná. Először csinálnak helyet a fogaidnak és csak utána állítják be őket.


Nekem pl. egy alsó metsző keresztben állt, a mellette lévő tök jó másik metszőfogat kikapta a doktornő és utána szépen össze lettek rendezve. Nem tűnik fel senkinek hogy alul 4 helyett csak 3 van.

Tavasszal szedettem ki egy bölcsességfogamat, mert szintén feszítette a sort: még nem volt kint az ínyből, így laza 1 órás szájsebészeti művelet volt 1 darab fog.

2012. nov. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, és olyat nem lehetne, bár nem szeretném de inkább már akkor ez mint fogszabályzó, hogy azt az egy fogat kihúzatni és helyére egy újat? hogy normálisan álljon. Nem hiszem el hogy csak ez az egy megoldás van..-.- Na meg úgy nőtt a fogam hogy ha lenne rajtam fogszabályzó akkor utána az teljesen "ránőne" a másikra ami mellette van. Szóval Ha azt kihúznák akkor gondolom a mellette lévőt csiszolnák meg hasonlók ( nem tudom nem értek ehhez ) mivel nem lenne elegendő hely mellette egy másik fognak. Fogalmam nincs hogy működik ez, és a neten is kerestem már de nem találtam kielégitő választ..
2012. nov. 26. 12:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit félreértettél: ha a fogaid túl nagyok az állkapcsodhoz képest, vagy az állkapcsod kicsi a fogaidhoz (lényeg: nincs elég hely), akkor a kettőt - húzás+szabályzás - együtt, illetve egymás után alkalmazzák. Hogy hely is legyen és szépen is álljanak.


De erről szakember tudna pontos felvilágosítást adni miután megvizsgál.


(Mindenképpen megéri megnézetni, mert az egymásnak feszülő fogak kárt tesznek egymásban, például a felületeik között hamarabb fog szuvasodni, nehezebb ápolni, ilyenek. Nekem pl. jobb felülről egy teljesen egészséges fogamat kellett kivenni, mert annyira nyomta a bölcsességfog, hogy minden előzmény nélkül hosszában elrepedt.)

2012. nov. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!