Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vagy a kávé, vagy a tea...

Vagy a kávé, vagy a tea beszínezte alul a fogaimat, az első 3at! Melyik lehet a bűnös, a kávé, vagy a tea? Mit tehetnék ellene? Minden kávé, vagy tea után azonnali fogmosás? A fogaimra nagyon kényes vagyok.

Figyelt kérdés

2012. dec. 1. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:
szedesd le a fogköved! ;)
2012. dec. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ha szódabikarbónával mosol fogat az kifehéríti, ezután nem hiszem hogy egy tea vagy kávé után azonnal beszíneződjön.
2012. dec. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kávé után ne moss rögtön fogat, mert a csersav egy kicsit fellazítja a zománcot, és nem tesz neki jót, ha rögtön utána dörzsölgeted is.
2012. dec. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fél évente szedesd le a fogkövedet, majd le is polírozzák. Szép lesz újra. Nekem éppen múlt héten voltam ebben részem, de azért a fogorvosom azt ajánlotta hogy a napi 3-4 kávémat csökkentsem le legalább eggyel.
2012. dec. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. Az 1-esnek, és a 4-esnek írom, hogy a fogkő, az az alsó fogmederben felgyűlt lepedék elmeszesedése. Vékony, kemény, plakkréteg, amely színtelen, kivéve a dohányosokat, náluk a fogkő beszürkül a nikotintól. Félévente járok fogorvoshoz, és akkor mindig le is szedi a fogkövet, mást igazából nem is nagyon csinál, mert a fogaim jók.


Az elszíneződés, amiről most kérdeztem, az teljesen más, mint a fogkő! Ez a fogaim külső felületén van, látja a fogorvos is, kicsit polírozza is, de csak elhalványul, eltüntetni nem tudja teljesen, azért írtam ide. Ellenben a fogkővel, azt rendesen el tudja távolítani.


Talán az is sokat segítene, ha a reggeli kávé után, csak simán vizes fogkefével megdörzsölöm a fogaimat?

2012. dec. 2. 10:03
 6/8 anonim ***** válasza:

a kávé a fogkövedet színezi el, ha a fogorvos nem képes leszedni, akkor keress másikat....


a dörzsölés meg vizes fogkefével is ugyanaz, ha rögtön étkezés után dörgölöd, meg fog sérülni a fogzománcod

2012. dec. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia, az utolsó vagyok. Én nem dohányzom, mégis bebarnul a fogkövem. Előttem írta valaki hogy rögtön evés-ivás után nem szabad dörzsölni a fogat mert sérül a zománc, ezt én is így tudom. Bár én nem csak a kávéra, teára tudtam, hanem minden étel-italra. A fogorvosod mit mondott? Lehet hogy valami ásványi anyagtól van, azért az érdekes hogy az első fogakkal van csak probléma. Azért gondolom én is hogy köze van a fogkőhöz, mert nem véletlenül alul és elöl rakódik le ott, hiszen ott - is -vannak a nyálmirigyek kivezetőnyílásai ha jól emlékszem. megértelek mert én is kényes vagyok a fogaimra.
2012. dec. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocs, nem az utolsó hanem a 4-es vagyok.
2012. dec. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!