Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » SZTK vagy magánfogorvost...

SZTK vagy magánfogorvost ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Utoljára gimiben voltam fogorvosnál. SZTK-ban sose jártam, csak azt hallottam rengetegen szoktak lenni, órákat kell sorba állni, csak az jut be előbb aki borítékol az ottani beírónőnek egy kis kp-t. Ráadásul van hogy nem is csinálják meg rendesen és még 1x vissza kell menni ugyan azzal a foggal.


Nekem 3 lyukas fogam is van, találtam egy kiváló helyet a belvárosba. 18k-ért megcsinálnák, tehát 6000ft/db úgy hogy van egy nagyon nagy lyukas fogam is. Szerintetek megérné inkább ide menni? Mára van időpontom is, de kicsit sajnálom a pénzt :s


2012. dec. 5. 15:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy egyszerre hármat is be fog tömni, amelyik sürgős azt csináltasd meg ma, ha sajnálod a pénzt a többit meg csináltasd meg SZTKban, valószínű már oda is időpont kell, az más kérdés, hogy mikorra kapsz majd.
2012. dec. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ne sajnáld a pénzt, jobban jársz ha odamész, legalábbis nekem ez a tapasztalatom, mert jártam itt is-ott is.
2012. dec. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Kivan ez találva, 9ezer az első tömés +1000 az érzéstelenítő. Tehát 10k, utána lévő alkalom már csak 3000 +1000 a tömés, így jön ki 3 fogra a 18000ft. Szóval ha ma ide megyek, utána már a maradékot is itt csináltatnám


SZTK-ba viszont nincs kedvem rendszeresen járni és órákat ücsörögni. Igazából nehéz dió :D

2012. dec. 5. 15:24
 4/14 anonim ***** válasza:

Ahová én járok SZTK-ra, nekem semmi bajom nincs. Nagyon szakszerű, kedves az orvos, kibeszéli az emberből a félelmet, általában van egy napszak, amikor nincsenek sokan, akkor szoktam menni, így nem kell várnom.

Szóval orvosfüggő is a dolog, nyilván várni sem szeret senki, főleg nem órákat, illetve ha nem tudnak egyből fogadni az SZTK-s rendelésen, csak napok múlva, de a dolog mondjuk sürgős, a magánorvos az igen, csak hát ha nincs az embernek anyagija rá, akkor muszáj a másik.

2012. dec. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi második válaszoló. Igen nekem nem csak a hosszú várakozással van a bajom, hanem amit hallottam, meg amit anyám is tapasztalt. Vagy amikor beletörték nagyfater fogát foghúzáskor és mehetett a szájsebészetre nc...

(Mondjuk ez most nem érintene)

2012. dec. 5. 15:26
 6/14 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon jó az SZTK-s orvos, magánrendelésére is rengetegen járnak más körzetekből, de a "hivatalos" ellátás is kifogástalan. Időpontot adnak és max 10 perc várakozás van.

Ismerőseidtől érdeklődd meg, hogy a ti körzeti fogorvosotokról mi a véleményük.

Az SZTK-s ellátás is lehet jó, vannak pozitív példák.

2012. dec. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem SZTK-s orvos mindig úgy adta be az injekciót, hogy akkor is és utána kb még 1 hétig nagyon fájt a helye is, magánnál meg nem is éreztem a szúrást sem, plusz kikezelte azokat a fogaim, amit SZTK-ban húzni akartak.
2012. dec. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos vannak rossz tapasztalataim sztk-s orvosokkal, konkrétan szájsebésszel! Ha megteheted és anyagilag úgy állsz mindenképpen magánorvoshoz menj! Bár nővérem már járt úgy is, hogy amit magánorvos elrontott azt a sztks orvos hozta helyre! :) Bár arról a magánorvosról mindenki csak rosszat mond!

Én kifogtam egy írtó rendes magánorvost akihez már mosolyogva megyek!

Amúgy vannak olyan sztk-s orvosok is ahol időpontot kell kérni, és akkor elkerülöd az ambuláns részt ahol ténylegesen sokat kell várni! Nekem van egy sztk-s fogorvosom is, csak ő sajnos mindig egy hónappal későbbre tud időpontot adni, úgy be van táblázva!

2012. dec. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem most a gyökérkezelés 15.000 Ft lesz, magánrendelésen. Az érzéstelenítés ingyenes. Másodszor voltam ma, egy percet sem kellett várnom eddig. Én inkább fizetek, de csinálják meg rendesen! Én lehet elájulnék a félelemtől ha órákat kéne várjak.

Meg van még kettő amin kicsi lyuk van, azt is meg kéne csináltassam, még mielőtt nagy lyuk lesz, de az is 6000 Ft/darab. Majd januárban!

2012. dec. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Hol laksz hogy ilyen olcsó a gyökérkezelés? Nekem 3 alkalom volt. Először volt 8ezer,abból 3 ezer a gyógyszeres lezárás. 2. alkalommal fizettem magát a gyökérkezelést +gyökértömés 17 ezer. 3. alkalom végleges tömés 15 ezer.
2012. dec. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!