Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akinek húzták már ki olyan...

Akinek húzták már ki olyan fogát, aminek csak a gyökere volt már meg, leírná, hogy hogy történik?

Figyelt kérdés

Nagyon-nagyon elkezdett fájni az egyik ilyen fogam és holnap elmegyünk az ügyeletre vele, de félek. Tényleg kivésik? Fájni fog karácsonykor?

Légyszi írjatok!

Köszi!

14/l


2012. dec. 23. 00:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha ügyes a doki, és meg tudja a tövét fogni, akkor nem kell vésni, egyébként igen.


Van rá esély, hogy karácsonyig túl leszel a nehezén. :)

2012. dec. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy meg tudja e fogni a doki valahogy a maradékot. Körbevágja a fog körül az ínyt és van egy spec. fogó, amivel megpróbálja. Ez egy emelőszerűség, nem tudom máshogy fogalmazni. Kalapálni is fogja, de nem fáj egyáltalán, ne ijedj meg. Tudom, most már mindegy, de el kellett volna menni már sokkal hamarabb. Ezután menj el évente egyszer ellenőrzésre, jó? A fog helye érzékeny lesz, hiszen az ínynek össze kell húzódni, begyógyulni.
2012. dec. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igazából nem csak rajtam múlt a dolog, hogy idáig jutottam, de már tényleg mindegy. :S

Ha túlélem ezt a dolgot, renbetetetem az összes fogam, mert soha nem gondoltam volna, hogy ennyire fájhat egy fog. :'(

2012. dec. 23. 00:34
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem volt egy ilyen fogam, tényleg csak a gyökér volt meg, mert letört a pótlással együtt a fog maradék része is. Van egy speckó gyökérfogó azzal ki tudják húzni. Nekem nem vágtak, nem véstek, fél perc alatt kihúzta a fogdokim.
2012. dec. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!