Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » No, ez meg mi a kánya lehet?

No, ez meg mi a kánya lehet?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, szerencsére jó fogakkal áldott meg a sors, egyik sem lyukas, de! Három éve még volt tejfogam (örlőfog)! A fogorvos szedte ki és csak tavaly nőtt ki a rendes csontfogam a helyére, amire azt hittem, hogy az egyik bölcsességfogam. A fogorvosom nagyon érti a szakmáját de sajna nem magyar így nem tudta nekem elmagyarázni vajon miért lehetett, hogy 22 évesen még növekedett a csontfogam, a tejfogról nem is beszélve.

Valaki járt már így vagy tud olyanról, akivel ez megesett?


2013. jan. 2. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Bölcsességfog 30 éves korig is nőhet. Azért "bölcsesség" a neve, mert csak későn nőnek ki. Vagy sose. Az a jobbik eset.
2013. jan. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
37 vagyok és csak 3 bölcsességfogam nőtt ki eddig. Anyámnak 58 évesen még mindig nem nőtt ki mind a négy.
2013. jan. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, félreérthető voltam, bocsánat! :) Mindezekkel tisztában vagyok és nem is a bölcsességfogon van a hangsúly, hanem, hogy 20 évesen még volt tejfogam és 22 évesen nőtt ki az őrlőfogam, mintegy 10 éves késéssel. Nem a bölcsességfog a lényeg, nem is értem minek kevertem ide. :) Elnézést.

De egy tejfog tudtommal elrohad ha nem tud kiesni. Hát nekem 20 évig kibírta és még akkor sem magától esett ki, hanem kihúzták. A doki nem hitt a szemének de én is pupilláztam rendesen. Mikor meg a helyére jött az őrlőfog egyenesen eltátotta a száját, hogy ilyet még a praxisában nem látott. Genetikára gyanakodtunk de a családomban mindenkinek feltűnően rosszak a fogaik, sokat szenvednek vele. Ehhez képest nekem nincs lyukas fogam, leszámítva ezt a növekedési rendellenességet.

2013. jan. 2. 17:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!