Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogtöméssel nem az lenne a...

A fogtöméssel nem az lenne a cél hogy megállítsuk a fog szuvasodását?

Figyelt kérdés

arra értem, voltam fogorvosnál aki az egyik fogamba ideiglenes tömést tett mondván közel van a fogbélhez a lyuk megnézzük hogy reagál rá. Ha ok kicseréli rendes tömésre. Ez esetben olyan 2-3 évet még elmegy. Aztán ki kell húzni?? O ez hogy?

Ha betömnek egy fogat rendesen, akkor az miért romlik tovább?


2013. jan. 4. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert a tömés (különösen a fehér tömés) elhasználódik, széttöredezik, elkopik. A nagyon problémás hátsó fogakba ezért szokott még most is nagyon sok fogorvos amalgám tömést tenni, mert az lényegesen tartósabb, mint a fehér.
2013. jan. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
utána sem a húzás következik jó esetben, hanem a gyökérkezelés. azzal is kihúzza még pár évet
2013. jan. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

miazhogy kihuzza, mégegyszer megkérdem: a tömés nem arra funkcionál h elzárja a jukat magyarán megállítsa a szuvasodást?

Nekem van olyan fogam nem akarom elszollni, de gyökérkezelték tömték két oldalról is, és már 1x éve. Hátsó fogról van szó

2013. jan. 4. 14:44
 4/8 anonim ***** válasza:

"mégegyszer megkérdem: a tömés nem arra funkcionál h elzárja a jukat magyarán megállítsa a szuvasodást? "


De igen, arra szolgál, de mint már említettem, a tömőanyag is elkopik, kitöredezik egy idő után, így újra indul a szuvasodás.

A második válaszoló pedig pont azt írta, hogy a következő lépésben sem kell feltétlenül kihúzni, hanem általában elég a gyökérkezelés.

(szövegértelmezés?)

2013. jan. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a gond h letgrt egy letört egy darab a fogamról és az mélyre nyullott. Mikor kifurta mondta h nagyon közel van már a fogbél. Ideiglenes tömés ment bele. Ha nincs panasz mehet a jó tömés amivel olyan 2-3 évig még elmegy, mondta! Ez az amit nem értek.. A másik ha panaszos lesz akkor gyökérkezelés vagy inkább húzás. Folytatta. ?? Hozzáteszem eddig még nem fájt panaszom hálisten nem volt.
2013. jan. 4. 14:48
 6/8 A kérdező kommentje:
továbbá megszokta kérdezni, hagyományos tömést vagy minőségibbet kérek. Az 4500ft/tömés. Szerintetek?
2013. jan. 4. 14:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom nála mit jelent a minőségibb tömés. Azt tudom, hogy nekem van olyan fogam, ami újra lett építve amalgámmal (csak az egyik oldalon a külső fala csont) és kb 20-22 éve semmi bajom vele. Már akkor is azt mondta a fogorvosom, hogy betömheti szép fehérrel, ha akarom, de az nem lesz olyan tartós.

Ha nála az amalgám a hagyományos tömés, akkor az is jó lehet.

2013. jan. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Tehát a legjobb mondhatni a hagyományos "amalgán" tömés.
2013. jan. 5. 17:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!