Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hány darab fog tömhető be és...

Hány darab fog tömhető be és húzható ki egyszerre?

Figyelt kérdés

Ma voltam fogászaton panoráma rtg és fogkő-eltávolítás volt.

Eredmény: 2 darab húzásra váró, fájdalmat okozó fog, és 6 daran esztétikailag a legrosszabb helyen lévő csúnyán szuvas fog.


2013. jan. 9. 16:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
kizárólag 1 db,huzásnál tuti hogy csak egy .a javitásoknál is csak egyet csinál mert nem birnák az izületeid mármint nyitva a szád
2013. jan. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Ez függ attól is hogy melyik hol van! Általában ha egymás mellett van két lyukas, vagy húzandó akkor azt elintézik egyben! Nekem már húztak úgyis, hogy a két fog között volt még egy! De ha pl. egyik alul másik felül van, vagy egyik jobb oldalon másik bal oldalon akkor nem hiszem, hogy egyszerre kihúzza!

A tömésre nem tudok választ adni, majd a doki eldönti! De ha egymás mellett van, akkor szerintem betöm 2-t akár 3-at is.

2013. jan. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A húzandók jobb hátul fent és lent. A tömendő fogak pedig felül a nagymetszők, kismetszők, szemfogak.
2013. jan. 9. 16:45
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre akkor nem fogja kihúzni, de szerintem azokkal fogja kezdeni! A tömések meg a dokin múlik!
2013. jan. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Olyat lehet, hogy pl. 2 naponta csinál egy fogat?

Szeretnék minél hamarabb túl lenni ezen.


Kaptam privátban egy kérdést közben. Sorry, hogy nem privátban írok, hanem itt, de talán mások okulnak a hülyeségemből.


Szóval ja, ha teliszájjal mosolygok, akkor bizony látszik az összes szuvas cucc. De mondjuk lapból nem vagyok vigyorgós, csak diszkréten mosolygok mindig.

Csak idáig nem volt látható, mert vastagon állt rajta a fogkő.

nem sajnáltatásból írom, csak hogy tudjátok, hogy ilyen is létezik. Kb. 9-10 éves korom óta én intézem az orvosi dolgaimat... apa sokat dolgozott, anya alkesz volt... :(

Sacc/kb. 14 éves koromban voltam utoljára fogászaton (ügyelet, éjszakai), mert egy kisebb baleset következtében csúnyán roncsolódott az egyik fogam. Kb. másfél hónapot szenvedtem vele, mert a fogorvos szájsebészetre küldött, az meg vissza... Aztán egyszercsak kisírtam, hogy húzzák ki.

Ennek már 15 éve. És mivel nem tudtam a fogápolásról semmit, és az eset után nem is érdekelt.... meglett az eredménye :(

2013. jan. 9. 17:20
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy most erőt vettél magadon és megcsináltatod! Persze tömni tudnak akár naponta is. Viszont nem tudom kell - e gyökérkezelés! Az kicsit bonyolultabb és tovább tart, többször kell visszajárni.


Én sajnos régebben hanyagoltam el, iszonyúan féltem a fogorvostól, de szeptemberben erőt vettem. Nekem 4 fogamat kellett kihúzni abból 1 bölcsességfog, 1-et gyökérkezeltek és 1-et tömtek, jah meg azóta másodszorra kellett leszedni a fogkövemet mert fogszabályzót kapok, ahhoz meg le kell szedni!

2013. jan. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Dina01!

Azért jó tudni, hogy nem vagyok egyedül, ami az elhanyagolást illeti.

A kettő fog, amit húzatni fogok, az gyökérkezelésre szorulna, de az sztk-ban piszok trehányul dolgoznak (messze is van), a magándoki meg nagyon drágán csinálja.De a tömést azt a maszekra bízom, nála szedték le a fogkövet és mit ne mondjak, majdhogynem kellemes érzéssel jöttem ki, hogy itt aztán tényleg figyelnek az emberre. Mindent elmagyarázott a néni, kérdezhettem...és érthetően válaszolt is :) Mindvégig nagyon kedves volt, pedig majdnem másfél órát szenvedett velem. Kaptam tőle speckó szájvizet és fogkrémet is, ami elég lesz addig mire legközelebb mennem kell. Mindezt 8500 pénzért. Nem tudom, hogy ez soknak számít-e, de az érzés, hogy nem félve, karfát szorongatva ültem ott, megfizethetetlen.

Meg időben is nagyon sok lenne... ilyen mosollyal addig én nem megyek emberek közé, az fix.

Inkább húzzák ki, és később foglalkozunk a pótlással, csak azért legyen vállalható a mosolyom.

És naná, hogy a lehető legrosszabbkor jött a dolog. Két hónapja csődbe ment a cég, ahol dolgoztam, folyószámla keret a béka feneke alatt van. :(

Botrányos kinézettel meg még távmunkát se kapnék (ha valóban lenne távmunka se).

2013. jan. 9. 18:01
 8/14 anonim ***** válasza:

Hogy soknak számít-e? Viccelsz? Ez nagyon olcsó! Ahova eddig én jártam ott a konzultáció 5ezer, panoráma röntgen szintén 5 ezer, fogkőleszedés meg passz! Én sztk-ban a foghúzást csináltattam, meg a fogkőleszedést! A húzást jól meg is bántam, mert kiakasztotta az állkapcsom, meg hagyott benne gyökérdarabot, egy másik fogamnál meg nagyon csúnyán begyulladt utána! Ott fogadtam meg hogy húzás csak magánorvosnál! Jah meg a bölcsességfogamat az ügyeleten szedték ki, mert egyik este piszkosul elkezdett fájni, már a falat kapartam! Magánorvos csinálta a gyökérkezelést, meg a tömést! Egy tömés olyan 10 körül van!

Viszont egy másik helyen csináltatom a fogszabit! Ott az árak hasonlóak, múltkor voltam konzultáció+röntgen+fogszabi mintalevétel = több mint 10 ezer, de nem kellett fizetni semmit! Sokkal rendesebbek ott!


Amúgy a fogkőleszedés az tényleg nem vészes, nekem tegnap csak nagyon keveset szedtek le! Én ma jöttem ki szinte nevetve egy töméstől! Garanciával megcsinálták..gyökérkezelt fogból tört le a tömés! 5 percig voltam bent! :)

2013. jan. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

:)


Itt a rtg 4200 volt. A továbbiakat majd megbeszélem a drnővel pénteken.

Egyszer anno voltam sztk-s fogkőleszedésen, rémes volt. Lidokain spayt szinte a torkomra pumpálta és nem is csinálta meg rendesen, csak a nagyobb darabokat szedte le és mellé még fájt is piszkolus.

Most először beparáztam, hogy úristen, de fájni fog.

Megkérdezte, hogy mennyire érzékenyek a fogaim, ínyem, mondtam, hogy rettentően, és még annál is jobban. Lidokain spray helyett vmi epres ízű piros zselés zsibbasztót kaptam. És nem is fájt, csak amikor "nagyon megközölte a fogaimat", meg a hátsó volt fogaknál kellemetlen, majdnem le is csandáztam a hölgyet, mert sokáig matatott hátul. De aranyos volt, többször tartottunk rövid szünetet. És abszolút nem problémázott a problémáim miatt. :)

2013. jan. 9. 18:40
 10/14 anonim ***** válasza:
Én a fogkő leszedésnél nem kaptam semmi zsibbasztót, mondjuk nem is fájt! Talán egy minimálisan, akkor is az ínyem mert az érzékeny! Pedig nekem állítólag kicsi a fájdalomküszöböm! :)
2013. jan. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!